כל תלמידי הישיבה ברחלים זומנו לחקירה בפרשת רצח הפלסטינית

שוטרים פשטו הבוקר על ישיבת "פרי הארץ" וזימנו עשרות תלמידים לחקירה בפרשת רצח עאישה א-ראבי. הם אינם נחקרים כחשודים בשלב זה. חמישה מתלמידי הישיבה נעצרו בשבוע שעבר בחשד לביצוע הרצח

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה מול בית ראש הממשלה נגד מעצר החשודים בטרור היהודי, בשבוע שעבר
יותם ברגר

המשטרה זימנה היום (רביעי) את כל תלמידי ישיבת "פרי הארץ" בהתנחלות רחלים לחקירה בפרשת רצח הפלסטינית עאישה א-ראבי. התלמידים בישיבה שבה לומדים חמשת החשודים ברצח אינם נחקרים כחשודים בשלב זה.

שוטרים נכנסו לישיבה חרף מחאת רבנים ומורים על כך שלא היה בידיהם צו חיפוש, הקימו עמדה בבית המדרש וחילקו בזה אחר זה צווים לתלמידים. במהלך חלוקת הצווים, מחו חלק מהתלמידים על שהדבר נעשה בבית המדרש. עד היום נחקרו בפרשה כ-30 מתלמידי הישיבה. מי שכבר נחקרו לא קיבלו זימון לחקירה נוספת.

עורך הדין עדי קידר מארגון חוננו, המעניק לישיבה ולתלמידים ייעוץ משפטי, אמר כי המשטרה מפרה ברגל גסה את הוראות החוק. עו"ד איתמר בן גביר הוסיף כי "הגעת שוטרים לחלק זימונים בתוך מוסד לימודי היא שפל חדש בהתנהלות המשטרה והשב"כ".

ממשטרת ישראל נמסר כי "בימים אלו נחקרת פרשייה של חשד למעורבות בפעילות טרור תחת צו איסור פרסום. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות ופעולות חקירה המתבצעות במסגרתן. יחד עם זאת נציין כי תכלית החקירה, כמו גם כל פעולות החקירה המתבצעות במסגרתה היא אחת – הגעה לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים".

בשבוע שעבר נעצרו שלושה מתלמידי הישיבה בחשד לרצח א-ראבי, שנהרגה מפגיעת אבן שנזרקה על רכבה סמוך לישיבה. בסוף השבוע האחרון נעצרו שני תלמידים נוספים בחשד למעורבות במעשה. שניים מהחשודים נעצרו בתוך הישיבה. החשודים לא הורשו תחילה להיפגש עם עורכי דין, וסנגוריהם קבלו על התנהגות לא נאותה של חוקריהם. הבוקר עזבו עורכי הדין דיון בערר על מעצריהם של החמישה, במחאה על כך שהתנהל שלא בנוכחות החשודים.

הישיבה התיכונית "פרי הארץ" הוקמה לפני שלוש שנים. מקורות המכירים את הישיבה הגדירו אותה כ"עוף מוזר", וזיהו את תלמידיה, המגיעים מחוץ להתנחלות, עם הימין הקיצוני. רב ההתנחלות יצהר, דוד דודקביץ', מוצג כראש הישיבה. לפי שב"כ, לאחר רצח א-ראבי יצאה קבוצת פעילי ימין מיצהר לרחלים כדי להכין את תלמידי הישיבה לחקירותיהם הצפויות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ