יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

קצין המשמש מפקד מחלקה וארבעה מפקודיו, כולם לוחמים בגדוד נצח יהודה, נעצרו אתמול (רביעי) בחשד שהכו שני עצורים פלסטינים שנתפסו על ידם. מעצרם של החיילים הוארך עד יום שלישי, ומעצרו של הקצין הוארך עד יום ראשון.

המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) בודקת אם המניע של החיילים היה נקמה בעקבות הפיגוע בגבעת אסף, שבו נהרגו שני לוחמי הגדוד. מצבו של אחד משני העצורים שהוכו היה כל כך קשה, שלא ניתן היה לחקור אותו בעקבות התקרית והוא נזקק לטיפול רפואי.

זירת הפיגוע ליד גבעת אסף, בדצמבר 2018צילום: Mahmoud Illean/אי־פי

בפיגוע בגבעת אסף בחודש שעבר נהרגו סמל ראשון יובל מור יוסף, בן 20 מאשקלון, וסמל יוסי כהן, בן 19 מירושלים. בפיגוע נפצעו גם לוחם ואזרחית באורח קשה. השבוע עצרו כוחות הביטחון את עאסם ברגותי, המחבל שביצע את פיגוע הירי. בהודעת השב"כ נמסר כי ברגותי נעצר בבית סייען בכפר אבו שחידם, הסמוך לכפר מגוריו, והיה עסוק בימים שלפני מעצרו בהכנות לביצוע פיגועים נוספים.

בחודש שעבר הושעו מתפקידם שני חיילי צה"ל מגדוד נצח יהודה ואחד מהם נידון ל-18 ימי מחבוש, לאחר שניסו לשחרר בכוח שלושה מתנחלים שנעצרו בחשד שיידו אבנים לעבר בתים פלסטיניים. מג"ב עצר את שלושת המתנחלים בהפגנה שהוגדרה כלא חוקית ושהשתתפו בה כ-50 בני אדם בין בית אל לרמאללה. המפגינים מחו על גל הטרור ועל רקע הדרישות במערכת הפוליטית לחסום כבישים בגדה לתנועת פלסטינים.

בשנת 2015 הוגש כתב אישום נגד חייל מגדוד נצח יהודה בגין התעללות בנסיבות מחמירות בשני עצורים פלסטינים, בשתי תקריות נפרדות. על פי כתב האישום, שהוגש לבית הדין הצבאי ביפו, החייל חשמל את העצירים באמצעות מכשיר רפואי. ארבעה חיילים נוספים, בהם כאלה שתיעדו את התקרית בווידאו, הואשמו גם הם במעורבות בתקרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ