לבנון למועצת הביטחון: ישראל מפרה את ריבונותנו בבניית החומה בגבול

שגרירת לבנון לאו"ם פנתה למועצה בבקשה שתפעל בעניין בניית החומה, שנעשית לדבריה בתוך שטח לבנון ולאורך הקו הכחול. השגריר דנון: הגיע הזמן שממשלת לבנון תטפל בהפרות של חיזבאללה

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניית החומה לאורך הגבול, בספטמבר
בניית החומה לאורך הגבול, בספטמברצילום: רמי שלוש

שגרירת לבנון לאו"ם, אמל מודלאלי, פנתה למועצת הביטחון של האו"ם בבקשה שתפעל בנושא בניית חומת הבטון שמקים צה"ל בגבול בין המדינות. בפנייה מאשימה מודלאלי את ישראל בהפרת החלטה 1701 של מועצת הביטחון. "ישראל מפרה את הריבונות הלבנונית בכך שממשיכה בבניית החומה ומתקנים נוספים בתוך שטח לבנון ובנקודות לאורך הקו הכחול וסמוך למשגב עם", כתבה. 

היא קראה לכוח יוניפי"ל באזור להבטיח את הביטחון לאורך הגבול וציינה כי "לבנון תמשיך להגן בנחישות על כל סנטימטר של אדמה ומים בשטחה וקוראת למועצה לפעול להפסקה מיידית של ההפרה הישראלית".

חיילי צבא לבנון בעמדת תצפית מעבר לחומה, בספטמברצילום: רמי שלוש

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, מסר בתגובה לפנייתה כי "במקום להגיש תלונות סרק, הגיע הזמן שממשלת לבנון תפשיל שרוולים ותתחיל לטפל בהפרות של חיזבאללה שעלולות להוביל למחיר כבד שאותו ישלמו תושבי דרום לבנון. ישראל תמשיך לבצע פעילות הגנתית בשטחה ותסכל כל איום על תושביה".

דובר צה"ל, רונן מנליס, הודיע הבוקר כי צה"ל סיים את מבצע "מגן צפוני" לאיתור והרס מנהרות חיזבאללה החוצות לשטח ישראל. מנליס ציין כי עם איתור המנהרה השישית החוצה לשטח ישראל, "איום המנהרות הוסר לעת הזו". 

"בשלב זה אנחנו יודעים להגיד על ידי פעולות גלויות וסמויות שאין איום תת-קרקעי שחוצה לשטח ישראל מתוך לבנון", אמר מנליס בתדרוך לכתבים הצבאיים. הוא הוסיף כי המנהרה  השישית שאיתר אתמול הצבא היא "הגדולה והמשמעותית ביותר" מתחילת המבצע וכי כעת הצבא פועל להרוס אותה. לצד זאת, הבהיר כי צה"ל ממשיך בעבודות להקמת המכשול בגבול וכן ממשיך לאתר פעילות של חיזבאללה באזור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ