נדחה ערעור הקטין החשוד ברצח א-ראבי; יישאר במעצר לפחות עד יום שלישי

הדיון התקיים הבוקר לאחר שפרקליטיו של הקטין ערערו ביום חמישי על ההחלטה להותירו במעצר. ארבעת החשודים האחרים מישיבת פרי הארץ בהתנחלות רחלים שוחררו למעצר בית בשבוע שעבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה בירושלים נגד מעצר החשודים ברצח א-ראבי, לפני כשבוע

בית המשפט המחוזי בלוד דחה הבוקר (ראשון) את ערעורו של הקטין העצור בחשד לרצח עאישה א-ראבי והורה להתירו במעצר. הדיון התנהל בדלתיים סגורות בשל צו איסור הפרסום בתיק ועקב גילו של החשוד. הקטין אמור להישאר במעצר לפחות עד יום שלישי, כפי שנקבע בשבוע שעבר בהארכת מעצרו.

הדיון התקיים הבוקר לאחר שפרקליטיו של העצור ערערו על ההחלטה להותירו במעצר עוד ביום חמישי. הדיון נקבע בתחילה להיום, אולם פרקליטיו של העציר ביקשו מבית המשפט העליון שיורה לבית המשפט המחוזי להקדים אותו. העליון לא פסק זאת, אך בדיון שערך ביום שישי רמז כי מוטב לקיים דיון מוקדם ככל האפשר נוכח גילו של העציר. כתוצאה מכך נקבע דיון עוד ביום שישי בבית המשפט בלוד, אך כוחות הביטחון לא הביאו אליו את הקטין. עורכי דינו סירבו לנהל את הדיון מבלי שהחשוד נוכח, וכתוצאה מכך הוא נדחה להיום.

א-ראביצילום: ללא קרדיט

הקטין הוא היחיד מבין חמשת החשודים ברצח - כולם תלמידי ישיבת פרי הארץ בהתנחלות רחלים - שנותר עדיין במעצר. ארבעת האחרים שוחררו בשבוע שעבר למעצר בית. שופט בית המשפט השלום בראשון לציון, גיא אבנון, כתב על החשוד החמישי כי "בעניינו של חשוד זה עוצמת החשד היא גבוהה ביותר, העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מובהקות מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה, ומדובר בעילות בעוצמה גבוהה ביותר, שאינן מאפשרות שחרורו של החשוד לחלופת מעצר כלשהיא. ניכר כי היחידה החוקרת בשילוב עם שירות הביטחון הכללי מבצעים חקירה יסודית, רצינית, מאומצת, תוך ניסיון להגיע לחקר האמת".

עורכי דינו של הקטין, אנשי ארגון חוננו, טענו כי הפסקאות שהותרו לפרסום מתוך החלטתו של אבנון אינן משקפות בהכרח את כל מה שנאמר בהחלטה, שרובה חסויה. לדבריהם, הקטין נותר במעצר עד לקבלת חוות דעת של מומחה שהזמינו גופי החקירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ