רויטרס
הארץ

מפקד משמרות המהפכה אמר היום (רביעי) כי איראן תמשיך להחזיק את כוחותיה בסוריה חרף אזהרת ישראל שתפעל לפגוע בהם. "הרפובליקה האסלאמית של איראן תמשיך להחזיק את יועציה הצבאיים, את כוחות משמרות המהפכה ואת אמצעי הלחימה שלה בסוריה", אמר מוחמד עלי ג'עפרי לסוכנות הידיעות של סוריה, איסנא.

דבריו של ג'עפרי נאמרים לאחר שאתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להתבססות איראן בסוריה. "אני מייעץ להם לצאת משם מהר כי אנחנו נמשיך במדיניות התקיפה שלנו כפי שהבטחנו, ללא מורא וללא הפסקה. כל פעולות בניין הכוח שלנו בשנים האחרונות מכוונות לחיזוק המוכנות של צה"ל להשגת מטרה אחת – ניצחון במלחמה", אמר בטקס מינוי הרמטכ"ל אביב כוכבי.

תיעוד התקיפות בשמי דמשק, בשבוע שעבר

ישראל תקפה ביום שישי האחרון כמה מחסני נשק, ככל הנראה איראניים, בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. תצלומי לוויין שפורסמו ביום שני הציגו את תוצאות התקיפה הישראלית. לפי דו"ח מודיעין של חברת ISI, בתצלום מ-23 בדצמבר ניתן לראות מבנה שלפי פרסומים הוא מחסן תחמושת איראני, ובתצלום מהיום ניתן לראות כי המבנה לא קיים.

"בדו"ח אנו מציגים גם את תמונת ה'לפני', בה רואים בבירור את המחסן פעיל, פתוח, ובסמוך אליו משאיות", נכתב בדו"ח של חברת ISI, שציינה כי במחסן היו ככל הנראה טילי פאג'ר 5. עוד נכתב כי "המידות של המשאיות, כמו גם של המחסן עצמו, מתאימים להערכה בדבר מהות המחסן - אחסון טילים. בתמונת ה'אחרי' ניתן לראות שמחסן הטילים הושמד כליל".

נתניהו אישר ביום ראשון את דבר התקיפה. "ב-36 השעות האחרונות חיל האוויר תקף מחסנים של איראן עם נשק איראני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק", אמר נתניהו, והוסיף כי צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של איראן וחיזבאללה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ