הרשות שחררה תושב מזרח ירושלים שנידון למאסר עולם עקב מכירת קרקעות ליהודים

עיסאם עאקל, שנעצר לפני כשלושה חודשים ברמאללה, החזיק גם באזרחות אמריקאית ושוחרר לאחר לחצים מצד ישראל וארצות הברית. הוא צפוי לעזוב את הארץ בימים הקרובים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית בעיר העתיקה בירושלים שנמכר למתנחלים, באוקטובר

עיסאם עאקל, תושב מזרח ירושלים שנידון למאסר עולם ברשות הפלסטינית בגין מכירת ביתו בעיר העתיקה בירושלים לידי מתנחלים, שוחרר היום (חמישי) ממאסרו. עאקל, אזרח ארצות הברית, שוחרר בלחץ גורמים אמריקאים וצפוי לעזוב את הארץ בימים הקרובים. דבר השחרור פורסם לראשונה הערב בחדשות כאן.

עאקל בן ה-55 היה בעבר פקיד בכיר בבית חולים פלסטיני בירושלים. הוא נעצר לפני כשלושה חודשים בעת ביקור ברמאללה. המעצר הגיע בתקופה שבה הרחוב הפלסטיני בירושלים ובגדה המערבית סער בגלל מכירת בית ברובע המוסלמי לידי מתנחלים. גורמים בכירים ברשות הפלסטינית נחשדו כמי שסייעו במכירת אותו בית, השייך במקור למשפחת ג'ודה - משפחה פלסטינית ותיקה ברובע המוסלמי, ואחת משתי המשפחות שאוחזות במפתחות לכנסיית הקבר. 

לטענת גורמים פלסטיניים רבים, מעצרו של עאקל נועד לנקות את שמה של הרשות הפלסטינית מהמעשה. עאקל, בעל תעודת זהות ישראלית מתוקף היותו תושב מזרח ירושלים, נשפט במשפט בזק ונידון למאסר עולם ולעבודות פרך. לפי הודעה שיצאה אז ממרכז ההסברה של מערכת המשפט, עאקל הורשע בעבירה של "ניסיון להעביר חלק מאדמות פלסטיניות למדינה זרה". לפי פסק הדין, הוא היה שותף להעברת נכס בעיר העתיקה לעמותת "עטרת כהנים".

מיד עם מעצרו החלה ישראל להפעיל לחצים על הרשות הפלסטינית לשחררו. בין היתר עצרה המשטרה את עדנאן רית', מושל מחוז ירושלים ברשות הפלסטינית. צה"ל ושב"כ פשטו על משרדיו של רית' והוא שוחרר אחרי שבוע ממעצר. מקורות במזרח ירושלים טענו כי לרית' יש השפעה רבה יותר ברחוב הירושלמי מאשר לבכירים אחרים ברשות, וכי במשטרה ביקשו להחליש את כוחו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ