חקירת הטרור היהודי |

מעצרו של החשוד ברצח עאישה א-ראבי הוארך פעם נוספת לצורך השלמות חקירה

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו על אף שבשבוע שעבר כבר הודיעה על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום. בחקירתו הקטין מסר לראשונה גרסה והכחיש מעורבות בזריקת האבנים לעבר א-ראבי

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה נגד מעצר הקטינים על ידי השב"כ, החודש
יותם ברגר
יותם ברגר

מעצרו של הקטין החשוד ברצח הפלסטינית עאישה א-ראבי הוארך היום בהסכמה בארבעה ימים בבית משפט השלום בראשון לציון. עם הארכת מעצרו הוארך גם צו איסור הפרסום, שאמור היה לפקוע היום, על כל פרטי החקירה בתיק. לפי עורכי דינו של הקטין, הארכת המעצר התבקשה לצורך השלמת חקירה. זאת לאחר שבשבוע שעבר הודיעה המשטרה כי סיימה את החקירה העיקרית וכי הפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום בתיק.

בחקירתו מסר לראשונה הקטין גרסה, לאחר ששתק בחקירתו עד כה. ואולם, גם בגרסה זו המשיך הקטין להכחיש כל מעורבות בתקרית. לדבריו, יש לו אליבי שמוכיח כי לא היה לו חלק ברצח.

בשבוע שעבר הודיעה המשטרה כי הפרקליטות עתידה להגיש כתב אישום בפרשה ולשם כך הוארך מעצרו של החשוד המרכזי בחמישה ימים, עד היום. זמן קצר לפני הודעת המשטרה על הכוונה להעמיד את החשוד לדין פרסם אביו מכתב פומבי, שבו כתב כי מהחקירה "עולה תמונה קשה של הפרת זכויות, איומה ובוטה, ממנה סבלו הנערים. הבן שלנו מואשם באירוע של זריקת אבנים שהתרחש בליל שבת, לטענת הבעל של הנפגעת. באותה עת השתתף בננו בוודאות בסעודת שבת ובעונג השבת לאחריו, יחד עם עשרות מחבריו".

עם זאת, בהארכת המעצר הקודמת של החשוד אמר שופט בית משפט השלום גיא אבנון כי "בעניינו של חשוד זה עוצמת החשד היא גבוהה ביותר. העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מובהקות מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה ומדובר בעילות בעוצמה גבוהה ביותר, שאינן מאפשרות שחרורו של החשוד לחלופת מעצר", זאת להבדיל מארבעת הקטינים האחרים שהיו מעורבים בפרשה.

החמישה, חברים שהכירו בישיבת פרי הארץ בהתנחלות רחלים בצפון-מרכז הגדה המערבית, חשודים שיידו אבן על מכוניתה של א-ראבי שפגעה בה והרגה אותה באוקטובר. כמעט כל תלמידי הישיבה זומנו לחקירה כעדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ