הירי מסוריה: בצעד נדיר, טיל קרקע-קרקע שוגר במכוון לישראל

הירי בוצע זמן לא רב אחרי תקיפה אווירית שיוחסה לישראל באזור דמשק. העובדה שלא מדובר בטיל נגד מטוסים מעידה שלא היתה "זליגה" בשוגג

עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמת הגולן, היום
עמוס הראל

הירי מסוריה לכיוון שטח ישראל היום (ראשון) היה של טיל קרקע-קרקע ולא של טיל נגד מטוסים. הירי, שיורט על ידי סוללת כיפת ברזל, בוצע זמן לא רב אחרי תקיפה אווירית שיוחסה לישראל באזור דמשק. העובדה שלא מדובר בטיל נגד מטוסים מעידה שלא היתה "זליגה" בשוגג - אלא תגובה מכוונת, סורית או איראנית, לתקיפה שמיוחסת לישראל. זה מקרה נדיר של פעולה כזו כנגד ישראל משטח סוריה והוא עשוי להוביל גם לתגובה ישראלית.

מוקדם יותר היום אישר צה"ל כי מערכת כיפת ברזל יירטה שיגור שבוצע מסוריה לעבר צפון רמת הגולן. לפי ההודעה, הטיל לא חדר לשטח ישראל. שעות לפני כן הודיעה סוריה שסיכלה תקיפה ישראלית בדרום המדינה. לפי דיווחים בסוריה, התקיפה הישראלית שסוכלה כוונה לשדה תעופה בדרום-מערב דמשק והיא לא גרמה לנפגעים או לנזק.

שובלי כיפת ברזל בשמי החרמון, היוםצילום: נתנאל אריאל

בפעמים הקודמות שבהן בוצע ירי-תגובה לעבר ישראל, צה"ל הגיב בירי ליעדים סוריים צבאיים או בתקיפות של מערכות הגנה אווירית. בזמן התקיפה היה הרמטכ"ל אביב כוכבי באזור הרמה, ובהמשך שב לקריה בתל אביב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המבקר היום בצ'אד, הגיב ליירוט ולטענות כי ישראל תקפה בסוריה. "יש לנו מדיניות קבועה, לפגוע בהתבססות האיראנית בסוריה, ולפגוע בכל מי שמנסה לפגוע בנו", אמר נתניהו, "המדיניות הזאת לא משתנה כשאני בארץ וגם לא כשאני בביקור היסטורי בצ'אד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ