עימותים פרצו בין אסירים לסוהרים בשלושה בתי כלא ביטחוניים, שישה אסירים נפגעו

המהומות החלו במחאה על חיפוש פתע שערכו סוהרים בתאים, ובהם נמצאו אמצעי לחימה, טלפונים ניידים וכרטיסי סים, שהוחזקו בניגוד לנהלים. בכלא עופר הציתו האסירים תא. המהומות נמשכות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא עופר, ב-2016
כלא עופר, ב-2016צילום: אורן זיו

עימותים בין אסירים לסוהרים פרצו היום (שני) בשלושה בתי כלא ביטחוניים ברחבי הארץ במחאה על חיפוש פתע שערכו הסוהרים בתאים. בחיפוש נמצאו ברשות אסירי הג'יהאד האיסלאמי אמצעי לחימה, טלפונים ניידים, כרטיסי סים וחומרים כתובים שהוחזקו בניגוד לנהלים. בתגובה להתפרעויות האסירים בבתי הכלא עופר, נפחא וגלבוע, ריססו לעברם אנשי הצוות גז מדמיע. בתקריות נפצעו שלושה סוהרים ושישה אסירים באורח קל, ושלושה מתוכם פונו לטיפול רפואי.

במסגרת העימותים הציתו אסירים ביטחוניים בכלא עופר תא בבית הסוהר. כעת צופים בשב"ס כי בכמה מבתי הסוהר הביטחוניים יחלו האסירים בעיצומים ובהם ניתוק הקשרים עם ראשי שב"ס, ואף באיומים בשביתות רעב. "קיים מיקוד של הפעילות שלנו נגד הג'האד האיסלמי בעקבות התנהלות לא תקינה של ההנהגה בכלא", אמר בכיר בשב"ס. "הפעילות היום גררה התנגדות בעיקר של אסירי ג'יהאד, אבל גם מארגונים אחרים שהצטרפו. ההתנהלות של הכוחות שלנו היתה מאוד נחושה, רצינית ומקצועית". 

כלא עופר, ב-2016צילום: אורן זיו

הפעילות התבצעה על רקע מידע מודיעיני אודות כמה טלפונים ניידים שמוחזקים בידי האסירים. על פי החשד, חלק מהם הוסלקו בגופם של פלסטינים שנעצרו בימים האחרונים, ואשר נתפסו בכוונה על מנת להכניס את המכשירים לתאים. במהלך החיפושים שערכו אנשי יחידות דרור ומצדה של שב"ס במהלך הלילה נתפסו 20 ניידים, וכן כרטיסי סים.

הפעילות הנוכחית מגיעה על רקע כניסתו לתפקיד של ממלא מקום נציב שב"ס אשר וקנין בשבועות האחרונים. וקנין החליף את הנציבה בדימוס עפרה קלינגר שנתפסה על ידי בכירים בארגון כמי שנוקטת יד רכה מול האסירים הביטחוניים. לאחרונה קרא השר לביטחון הפנים גלעד ארדן במסיבת עיתונאים שנערכה בנוכחות וקנין להכביד על התנהלות האסירים, ויזם שורה של צעדים שמטרתם להקשות על חייהם של הפלסטינים בבתי הסוהר. בין הצעדים שהציע היו הגבלת כמות המים והמזון לאסיר, וביטול ההפרדה בין חמאס לפתח. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ