יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

טנק של צה"ל תקף עמדה של חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לירי לעבר הכוחות סמוך לגדר המערכת, כך נמסר מהצבא, שהוסיף כי אין נפגעים לכוחות הישראליים.

ביום שישי הפגינו כעשרת אלפים פלסטינים בגבול רצועת עזה במסגרת הפגנות יום השישי. בהפגנות נפצעו 14 פלסטינים מאש חיה של צה"ל, כך לפי משרד הבריאות הפלסטיני ברצועה.

פלסטינים בהפגנות יום השישי ברצועת עזה, בסוף השבועצילום: AFP

ביום ראשון צוטט בסוכנות הידיעות רויטרס השליח הקטארי לאזור, מוחמד אל-עמדי, ואמר כי קטאר צפויה להעביר השבוע לחמאס בעזה את משלוח הכסף השלישי, בגובה 15 מיליון דולר, לאחר שישראל עיכבה את המהלך בתגובה להפגנות בגבול הרצועה.

בנובמבר החלה קטאר להעביר כסף לעזה כחלק מתוכנית בעלות 150 מיליון דולר למימון משכורות לאזרחים ולהעברת דלק לעזה בניסיון להקל על המשבר ההומניטרי ברצועה. אל-עמדי, המשמש כראש הוועדה לשיקום רצועת עזה, אמר כי תשלום המשכורות עוכב תחילה על ידי הרשויות בישראל ויגיע ביום רביעי.

"בגלל האלימות בגבול, הממשלה הישראלית דחתה את המשלוח", אמר אל-עמדי, "ההסכם מותנה בהימנעות מיותר מדי אלימות, אז ביום שישי האחרון הם (ישראל) אישרו את המשלוח השלישי".

אל-עמדי אמר כי במשלוח הנוכחי הוא לא יביא באופן אישי את המשכורות לרצועה, וכי שיטת ההעברה תשתנה. הוא סירב להרחיב כיצד תעבוד שיטת העברת הכספים החדשה, ובישראל סירבו להגיב על הדיווח. מוקדם יותר באותו היום, כשנשאל ראש הממשלה בנימין נתניהו על הסוגיה, השיב: "עוד לא החלטתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ