לוגו הארץ
הארץ

שגריר סוריה באו"ם, בשאר ג'עפרי, איים הלילה (רביעי) כי דמשק תפגע בנמל התעופה בן גוריון אם ישראל תמשיך בתקיפותיה על אדמת ארצו. בדיון במועצת הביטחון אמר ג'עפרי כי על האו"ם למנוע מצה"ל להמשיך לפלוש למרחב האווירי של סוריה. לדבריו, ישראל אינה מכבדת את הסכמי שביתת הנשק מ-1974, שכוננו את הגבול הנוכחי בין המדינות ואת הצבת כוח האו"ם האזורי (UNDOF).

שלשום תקף חיל האוויר שורה של סוללות הגנה אווירית של צבא סוריה ומטרות נוספות בקרבת נמל התעופה הבינלאומי של דמשק. לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, בתקיפה נהרגו לפחות 12 אנשי משמרות המהפכה, שישה אנשי צבא ומיליציות סורים ושלושה בעלי אזרחויות זרות. בצה"ל הוסיפו כי התקיפה כוונה הן נגד מערכות ההגנה האוויריות הסוריות והן נגד מבנים שמחזיק כוח קודס של איראן במקום.

ג'עפרי בדיון במועצת הביטחון, הלילהצילום: Richard Drew/אי־פי

חברת הלוויין ImageSat International) ISI) פרסמה אתמול תצלומים של אזור נמל התעופה בדמשק, לפני ואחרי התקיפה. מניתוח התצלומים שהפיצה החברה עולה כי הושמדו מבנים ששימשו כמחסני נשק וכן משגר טילים מסוג SA-22 ומכ"ם הנלווה אליו, מסוג JY-27. עוד צוין כי מבנה המכונה "בית הזכוכית" ומשמש כמפקדה מקומית של הכוחות האיראניים באזור לא נפגע בתקיפה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ