נתניהו לתושבי המאחז נתיב האבות: קרתה תקלה. לא תהיה עוד עקירת יישובים

בביקור בגוש עציון נפגש ראש הממשלה עם תושבי המאחז, ש-15 בתים בו פונו ביוני האחרון בעקבות פסיקת בג"ץ. "אנחנו מדינת חוק, כפופים להחלטות של בג"ץ", הסביר והבטיח: "לילדים האלה יהיו בתים כאן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו מבקר בנתיב האבות, היום

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) בביקור במאחז נתיב האבות שבגוש עציון, כי ככל שהדבר תלוי בו, "לא תהיה עוד עקירת יישובים או הפסקת יישובים – אלא ההיפך הגמור. ארץ ישראל שלנו, ותישאר שלנו". נתניהו נפגש עם תושבי המאחז בביתם, לאחר שהורה להקצות עשרות מיליוני שקלים לבניית שכונת קבע עבורם. בשיחתם הבטיח להם כי "מה שנפל יקום, זה שלנו, אנחנו בונים כאן ואתם חיים כאן".

לדבריו, "שואלים אותי כל הזמן איך אתה עומד בכל החקירות והמתקפות על המשפחה שלך. אני עומד בזה בזכות המקום הזה - תחושת השליחות שיש לכם. חזרנו למולדת, לנתיב האבות. אברהם, יצחק ויעקב עברו פה. אנחנו פה 3,000 שנה".

על פינוי 15 בתים בשכונה ביוני האחרון, אמר כי מדובר ב"תקלה". "אנחנו מדינת חוק, כפופים להחלטות בג"ץ ונקבע מה שנקבע. הבית שהילד הזה גדל בו נחרב, אבל אנחנו לא מוכנים יותר ולכן אנחנו בונים את השכונה החדשה הזו. לילדים האלה יהיו בתים כאן, לא חזרנו אחרי מסע של אלפי שנים כדי שיעקרו אותנו מכאן - אף אחד לא יעקור אותנו".

נתניהו נפגש עם תושבי נתיב האבות, היוםצילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

נתניהו נטע עץ בנתיב האבות כשהוא מלווה בין השאר בנציגי המאחז, ביו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני ובראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן. "הדגל הזה מלא משמעות ועץ הזית הזה מלא משמעות. הם רוצים לעקור אותנו מכאן - הם לא יעקרו. אנחנו ניטע עוד ועוד", הצהיר. לאחר מכן ביקר נתניהו במדרשה במגדל עוז ושוחח עם החניכות בה, והמשיך ל"אלון הבודד" שבמרכז גוש עציון.

פינוי הבתים הגיע בעקבות עתירה שהגישו לבג"ץ ארגון "שלום עכשיו" ובעלי אדמות פלסטינים מהאזור, כ-18 שנה לאחר שתפסו המתנחלים את הקרקע. מבין 15 המבנים, שישה מצויים בחלקם על קרקע פלסטינית פרטית שחוצה אותם לאורכם. הממשלה ניסתה לקדם מתווים שימנעו את הפינוי, למשל על בסיס "ניסור" חלקי הבתים באופן שימנע את הריסת המבנים. בפועל, הפתרונות לא הבשילו ובג"ץ פסק כי יש להרוס את הבתים בשלמותם.

יתר המבנים במאחז, כ-25, ימשיכו לעמוד על תילם. הממשלה הקצתה בפברואר האחרון 60 מיליון שקלים לטובת הפינוי - סכום שכולל פיצויים אישיים, כספים לצורך הקמת תשתית לאתר מגורים זמני ופיצויים למועצה. במהלך הפינוי, השליכו מפגינים אבנים וחפצים לעבר השוטרים ופצעו שישה מהם. שלושה נעצרו בחשד לתקיפת שוטר, שניים מהם קטינים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ