ראשי חמאס והג'יהאד האיסלאמי דנים עם בכירים מצרים בשימור הרגיעה

לפי דיווחים, בג'יהאד מבקשים להבהיר כי הארגון יגיב על כל פעולה ישראלית בשטח הרצועה. הנייה יבקש מקהיר אישור לערוך סבב ביקורים במדינות ערביות ומוסלמיות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הנייה עם השליח הקטארי לעזה מוחמד אל-עמאדי, בחודש שעבר
הנייה עם השליח הקטארי לעזה מוחמד אל-עמאדי, בחודש שעברצילום: HANDOUT/רויטרס
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

נציגי חמאס והג'יהאד האיסלאמי דנים היום (שני) עם בכירים מצרים בשימור הרגיעה ברצועת עזה. המשלחות, בראשות ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה וסגן מזכ"ל הג'יהאד, זיאד א-נחלה, ייפגשו עם אנשי המודיעין במצרים, ובראשם השר לענייני מודיעין עבאס כאמל. על הפרק גם סדרת ביקורים שהנייה רוצה לערוך במדינות ערביות ומוסלמיות.

לפי דיווח הבוקר בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר", הג'יהאד האסלאמי מבקש לקבוע נוסחה שלפיה כל תקיפה או הפרה של תנאי הרגיעה מצד ישראל תזכה לתגובה של הארגון. לפי הדיווח, הפצתו אתמול של סרטון המתעד את ירי הצלף בקצין צה"ל לא היתה מקרית, אלא נועדה להבהיר כי הארגון מתכוון להגיב על כל פגיעה בפלסטינים מעבר לגדר המערכת ולא לאפשר לישראל לפעול כרצונה בשטח הרצועה. עוד דווח כי אנשי הארגון הבהירו עמדה זו גם לחמאס. לפי מקורות בחמאס, התנועה אינה מתכוונת להתעמת עם מצרים בנושא זה, בשל תפקידה כמתווכת ובשל שליטתה ב"שאלטר" של מעבר רפיח. במקביל מתכוונת מצרים להמשיך במגעים הן עם ישראל והן עם הרשות הפלסטינית.

בחמאס מקווים לקבל הסכמה מצרית לסבב פגישות בעולם הערבי והמוסלמי. ההסכמה דרושה כיוון שהנייה יצטרך לצאת לפגישות דרך מעבר רפיח. סבבי הביקורים הללו כוללים בדרך כלל מדינות כטורקיה, קטאר, איראן ולבנון, שיחסיהן עם מצרים מעורערים. טרם נודע באילו מדינות מתכוון הנייה לבקר הפעם , אם בכוונתו להיפגש עם חסן נסראללה או בכירים איראניים וכיצד תגיב על כך מצרים. הנייה אינו מתכוון לשוב לרצועה עד השבוע הבא, אז מוזמנים נציגי הפלגים הפלסטינים לדיונים במוסקבה, בחסות משרד החוץ הרוסי.

תגובות