בית המשפט האריך בעשרה ימים את מעצרו של החשוד ברצח הצעירה אורי אנסבכר

אמש הודיע שירות הביטחון הכללי כי רצח אנסבכר ביום חמישי האחרון בוצע ממניע לאומני

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המחבל עראפת ארפאעיה, שהודה בחקירתו ברצח אורי אנסבכר
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שני) בעשרה ימים את מעצרו של המחבל עראפת ארפאעיה שחשוד ברצח ובאונס אורי אנסבכר, שקשר עצמו למקרה בחקירת שב"כ. הדיון נערך בדלתיים סגורות.

אמש הודיע שירות הביטחון הכללי כי רצח אנסבכר ביום חמישי האחרון בוצע ממניע לאומני. לפי הודעת שב"כ, בחקירתו שחזר ארפאעיה בן ה-29 את הרצח בפני חוקרי שב"כ והמשטרה, וקשר את עצמו באופן מובהק למקרה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר אתמול את משפחתה של אנסבכר בתקוע, ועדכן אותה על ממצאי החקירה. לדבריו, העובדה שמדובר במניע לאומני אינה מפתיעה. שב"כ הוסיף כי החקירה נמשכת ופרטיה נמצאים תחת צו איסור פרסום.

אורי אנסבכר

ארפאעיה, בן 29 מחברון, חשוד ברצח ובאונס אנסבכר ביום חמישי באזור עין יעל בירושלים. כוחות הביטחון עצרו אותו בלילה בין שישי לשבת, ואתמול בלילה מיפו את ביתו לצורך בחינת אפשרות הריסתו.

מפרטי השחזור עולה כי ארפאעיה איתר את אנסבכר על כיסא ביער, אנס אותה ורצח אותה. צוות המשטרה איתר סימני מאבק על הקרקע באזור השחזור. לפי שב"כ, "ארפאעיה יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף ורצח אותה".

האזור בו נמצאה גופתה של אנסבכר, ביום שישיצילום: ללא קרדיט

ארפאעיה נעצר בסוף השבוע באזור ברמאללה שבו עבד בעבר בבנייה, בעקבות ממצאי דנ"א שנמצאו בזירה ומידע מודיעיני שהגיע על מיקומו. לדברי גורם במשטרה, במסגרת החקירה בוצעו מאות פעולות, חלקן במעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי, שהביאו לגילוי זהות החשוד בתוך שלוש שעות. במהלך יום שישי הוא היה נתון למעקב שב"כ. תחילה הוא הסתתר במסגד ובהמשך עבר אל מבנה נטוש סמוך, ושם נעצר במבצע משותף של כוחות ימ"מ, שב"כ וצה"ל. הסכין שבה על פי החשד השתמש ארפאעיה ברצח אותרה במהלך המעצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ