נתניהו לשר החוץ של עומאן: אתם סוללים את הדרך לשלום, רבים הולכים בעקבותיכם

ראש הממשלה אמר בוועידה בינלאומית בוורשה כי הזמנתו לעומאן "מביאה שינוי לעולם". השר השיב לו כי "זהו עידן חדש למען העתיד ולמען שגשוג לכל העמים". לאחר מכן אמר נתניהו לכתבים כי ישנם הרבה מפגשים עם נציגי מדינות שמתקיימים בסתר

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו עם יוסף בן עלאוי בוורשה, היום
נתניהו עם יוסף בן עלאוי בוורשה, היוםצילום: עמוס בן גרשום/ לע"�

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום בוורשה (רביעי) עם שר החוץ של עומאן, יוסף בן עלאוי, והודה לו על מדיניות ארצו ביחס לישראל. "ההחלטה האמיצה של הסולטן קאבוס להזמין אותי לבקר בעומאן מביאה שינוי לעולם", אמר נתניהו.

נתניהו נפגש באוקטובר האחרון בעומאן עם הסולטן קאבוס בן סעיד, בביקור ראשון של ראש ממשלה ישראלי בסולטנות מאז 1996. היום נפגש ראש הממשלה עם בן עלאוי בוועידה הבינלאומית לעניין "שלום וביטחון ברחבי המזרח התיכון" שמארחת פולין עם משרד החוץ האמריקאי.

"רבים הולכים בעקבותיכם, גם כאלה שנמצאים כאן היום בוועידה", אמר נתניהו בפגישה. בן עלאוי ציין בפגישה כי "האנשים במזרח התיכון סבלו רבות כי הם נותרו בעבר. זהו עידן חדש למען העתיד ולמען שגשוג לכל העמים". לדברי נתניהו, החלטת הסולטן קאבוס להזמין אותו "סוללת את הדרך לרבים אחרים לעשות את מה שאתה אמרת - לא להיות תקוע בעבר אלא להתקדם אל העתיד". ראש הממשלה הוסיף בשיחתם: "אני מודה לכם על המדיניות החיובית הזאת, שפניה לעתיד ושעשויה להוביל לשלום ולשגשוג עבור כולם. אני מודה לך בשם אזרחי ישראל, ואני מרשה לעצמי לומר שגם בשם רבים במזרח התיכון".

לאחר הפגישה אמר נתניהו לכתבים כי הוא דיבר עם בן עלאוי "על צעדים נוספים שאנחנו יכולים לעשות עם מדינות באזור כדי לקדם אינטרסים משותפים ויהיה לזה המשך". ראש הממשלה הוסיף כי הוא ממשיך למפגש עם 60 שרי חוץ ונציגי מדינות נגד איראן. "מפגש לא בסתר ולא בהיחבא כי כאלה יש הרבה", אמר, "מפגש גלוי עם נציגים של מדינות ערביות שיושבות יחד עם ישראל כדי לקדם את האינטרס המשותף של המלחמה באיראן".

משרד החוץ הפולני הודיע שלשום שכ-60 מדינות אישרו השתתפותן באירוע ובהן מדינות ערביות, מלבד עומאן: סעודיה, בחריין, תימן, ירדן, כוויית, מרוקו, איחוד האמירויות, מצרים ותוניסיה. בשנה האחרונה ניכרת התחממות ביחסים בין ישראל לכמה מדינות ברשימה ושלוש מהן נחשבות כאלה שנתניהו מעוניין במיוחד לשדרג עמן את היחסים: סעודיה, בחריין ומרוקו. נציגי איראן לא משתתפים  בכינוס, וגם הפלסטינים הודיעו כי הם מחרימים אותו.

לאחר פגישת נתניהו והסולטן בן סעיד באוקטובר נמסר מעומאן כי "כבוד הסולטן שוחח בעניין קידום תהליך השלום במזרח התיכון עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. שני המנהיגים דנו בדרכים לקידום התהליך המדיני ובסוגיות שונות בעלות עניין לשני הצדדים במטרה לשרת את הביטחון והיציבות באזור". מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו דן עם בן סעיד ב"דרכים לקידום תהליך השלום במזרח התיכון" וכן ב"נושאים בעלי עניין משותף למען השגת שלום ויציבות במזרח התיכון".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ