חמאס גירש את פקידי הרשות ממעבר כרם שלום ומאשים אותם בסיוע לישראל

לפי מקורות בעזה, בארגון טוענים כי הפקידים עזרו לישראל להכניס לעזה ציוד לריגול, בין היתר בפעולת הכוח המיוחד בחאן יונס. בחמאס דורשים שהפקידים יעברו תחקור ביטחוני לפני שיוכלו לעבוד במעבר

ג'קי חורי - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבר סחורות בכרם שלום, בשנה שעברה
ג'קי חורי - צרובה

מנגנוני הביטחון של חמאס לא אפשרו היום (ראשון) לפקידי הרשות הפלסטינית לאייש את הצד הפלסטיני של מעבר כרם שלום, בגלל טענת הארגון כי הפקידים משתפים פעולה עם ישראל - כך לפי מקורות ביטחוניים בעזה. לפי מקורות ברצועה, פקידי חמאס מנהלים את המעבר מאז יום חמישי.

על פי המקורות, בחמאס סבורים כי פקידי הרשות מאפשרים לישראל להעביר במעבר אמצעים טכנולוגיים שיכולים לשמש לריגול. לדברי המקורות, חמאס החליט להגביר את הבידוק הביטחוני במעבר בעקבות מעצר של משתף פעולה פלסטיני במסגרת חקירת הארגון את חדירת הכוח המיוחד הישראלי לחאן יונס בנובמבר האחרון. משתף הפעולה, לפי חמאס, הודה שקיבל במעבר ציוד מעקב (GPS) עבור הכוח המיוחד, בסיוע אחד מפקידי הרשות.

בחמאס דורשים כעת מפקידי הרשות לעבור תחקור ביטחוני ולרכז עליהם מידע, בין היתר טביעות אצבעות. במשרד הפנים של חמאס ציינו כי במהלך חיפוש במעבר בשבוע שעבר בעזרת כלבי גישוש, הם תפסו ציוד אלקטרוני שהוברח במכלית והיה צריך להגיע לסוחר בעזה. לדבריהם, מנגנוני הביטחון של חמאס חוקרים את יעד הציוד ואת מטרתו.

הצד הישראלי של מעבר כרם שלום, בנובמבר האחרוןצילום: אילן אסייג

מעבר כרם שלום משמש להעברת סחורות לרצועה, בין היתר דלק וציוד לסיוע הומינטרי. פקידי הרשות עזבו לפני כמה שבועות את מעבר רפיח, בגבול מצרים, בטענה שחמאס לא מאפשר להם לבצע את עבודתם. לפי מקורות בעזה, המחלוקות סביב ניהול המעברים הן תוצאה של מתיחות גוברת בין חמאס והרשות.

בחודש שעבר הצהיר חמאס שהכוח המיוחד שנכנס לחאן יונס הורכב מחיילי סיירת מטכ"ל וכי מטרתו היתה להתקין מכשיר האזנה על מערכת הקשר של הארגון. אחד מדוברי הארגון אמר אז כי בכוח לא היו חברים משתפי פעולה פלסטינים, אך חמאס כן ציין בכמה מקרים כי לישראל היו משת"פים שסייעו בהכנות למבצע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ