עבאס על הקפאת הכספים מישראל: לא נקבל ממנה כסף אם יחסר בו סכום כלשהו

יו"ר הרשות אמר כי החלטת הקבינט להקפיא חצי מיליארד שקל מהכסף המועבר אליה היא "מעשה שוד וביזה" והוסיף כי היא נועדה להפעיל לחץ על הרשות לתמוך בתוכנית השלום של טראמפ

ג'קי חורי - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, פריז, ב-2018
ג'קי חורי - צרובה

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, תקף היום (רביעי) בפתח ישיבת ההנהגה הפלסטינית ברמאללה את ישראל על החלטתה להקפיא את כספי המסים של הרשות, ואמר כי הפלסטינים לא יקבלו כלל כספים מישראל אם יקוזז ממנו סכום כלשהו. "בשם העם וההנהגה הפלסטינית, אנו מגנים ודוחים את ההחלטה הישראלית השרירותית, ומדגיש שלא נקבל את הכסף אם יחסר בו אפילו גרוש אחד", אמר יו"ר הרשות. "או שנקבל את כל כספנו וזכויותינו, או שלא נקבל כלום. אם הם קיצצו חלק, אז הם יכולים לקצץ הכל".

עבאס כינה את החלטתה של ישראל "מעשה שוד וביזה" והוסיף כי היא נועדה להפעיל לחץ על הרשות, על מנת שתקבל את תוכנית השלום של דונלד טראמפ. לדברי עבאס, הקפאת הכספים היא "מסמר בארון הקבורה של הסכם פריז, והתנערות של ישראל מכל ההסכמים שעליהם היא חתמה עם אש"ף".

אסירים ביטחוניים בכלא ניצן ברמלה, ב-2005צילום: ðéø ëôøé

לפי יו"ר הרשות הפלסטינית, האסירים והחללים הפלסטינים נמצאים בראש סדר העדיפויות שלו, והוא הבטיח כי הרשות תעביר להם "כל סכום כסף שתגייס כדי שכולם יבינו כי הם הנתח הכי מכובד ומוערך בקרב העם הפלסטיני".

ביום ראשון החליט הקבינט מדיני-ביטחוני להקפיא 500 מיליון שקלים, סכום התואם את חצי מיליארד השקלים שהרשות הפלסטינית העבירה למחבלים הכלואים בישראל, למשפחותיהם ולאסירים משוחררים. הסכום יקוזז ממאות מיליוני השקלים שישראל מעבירה בכל חודש לרשות, מכספי המסים שהיא גובה עבור הפלסטינים. לשכבת עבאס הגיב להחלטה: "אנו מגנים בתוקף כל קיצוץ בכסף של הפלסטינים, מדובר במעשה שוד מכספי העם הפלסטיני". דובר הנשיא הפלסטיני, נאדיל אבו רודיינה, הוסיף כי "ההנהגה הפלסטינית לא תסכים לכל פגיעה בכספי האסירים הגיבורים ומשפחות החללים והפצועים. אנו רואים בהחלטה הישראלית צעד חד צדדי שפוגע בהסכמים החתומים בין ישראל לרשות, ובמסגרת זאת גם הסכם פריז הכלכלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ