צה"ל תקף עמדה של חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה להפרחת זרי בלוני תבערה לעבר שטח ישראל, כך מסר הערב (רביעי) דובר צה"ל. לפי ההודעה, התקיפה בוצעה מהאוויר. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו שמוקד התקיפה היה מזרחית למחנה הפליטים אל בוריג'.

מוקדם יותר הודיעה המועצה האזורית אשכול כי בלון תבערה התפוצץ באוויר מעל חבל אשכול, ושצרור בלונים מחובר לחפץ חשוד אותר בשטח פתוח באותו אזור. אתמול גרם בלון תבערה לשריפה ביער כיסופים בשטח המועצה.

בעקבות השריפה אתמול אמר ראש מועצת אשכול גדי ירקוני כי "יישובי עוטף עזה הם חלק ממדינת ישראל. בימים אלה כשהמתמודדים לכנסת מתבטאים, מצייצים, מקיימים חוגי בית וכנסים ומבקשים את קולותינו, אני קורא לבוחרים, כל אזרחי מדינת ישראל: שאלו אותם - מהי מדיניותכם המוצעת בעזה ונגד טרור הבלונים? כי עוטף עזה זה ארץ ישראל. כי היום זה כאן ומחר זה אצלכם". 

בשעות הצהריים דיווח קצין הביטחון של המועצה האזורית באר טוביה כי מאבטח בגן ילדים במושב עזריקם שירה כמה כדורים בבלון שחשב שהוא בלון תבערה סמוך לגן. ממצאים ראשוניים של כוחות המשטרה שהוזעקו למקום העלו שמדובר היה בבלון רגיל.

תנאי מזג האוויר והחורש הטבעי מקשים על ניסיונות ההצתה בעת הזו, אך בצה"ל מעריכים כי בלוני התבערה לא ייעלמו מעוטף עזה בזמן הקרוב, ושבחודשים הקרובים אחרי שהחורש יתייבש צפויות שריפות באזור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ