הסדר הטיעון עם מפקד בסיס הקריה: הרשעה בהפרת אמונים והורדה בשתי דרגות

אל"מ יגאל בן עמי הסכים להודות שניצל את מעמדו כדי לקדם חיילים ושהשתמש בציוד צבאי לצרכיו האישיים, ולא יורשע בשוחד. הוא יבצע מאה ימי עבודות שירות. ההסדר טעון את אישור בית הדין הצבאי

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין משרד הביטחון בבסיס הקריה, בשנה שעברה
יניב קובוביץ

אלוף-משנה יגאל בן עמי, מפקד בסיס הקריה לשעבר, הגיע להסדר טיעון עם התביעה הצבאית לפיו לא יואשם בשוחד אלא בהפרת אמונים. לפי ההסכם, שיובא לאישור בית הדין הצבאי, בן עמי יודה במיוחס לו, יורד לדרגת רס"ן, יבצע מאה יום של עבודות שירות צבאיות וישלם קנס כספי בסך 22 אלף שקלים. כתב האישום נגדו הוגש היום (ראשון) לבית הדין הצבאי בקריה. 

בן עמי סיים את תפקידו בדצמבר לאחר שנפתחה חקירת מצ"ח נגדו בחשד לפלילים. לבן עמי ייחסו תחילה חשדות של שוחד, אולם בעקבות הסדר הטיעון בין הסנגוריה הצבאית לפרקליטות הצבאית הוסכם כי יוגש כתב אישום מתוקן והשוחד יומר להפרת אמונים. כתב האישום גם מייחס לבן עמי שימוש ברכוש צה"ל שלא למטרות הצבא והתנהגות שאינה הולמת.

בן עמיצילום: דובר צה"ל

מכתב האישום עולה כי בן עמי ניצל את מעמדו על מנת לשנות שיבוץ ולהקל בתנאי שירות של חיילים שהקצין היה בקשרים חברתיים וכלכליים עם הוריהם, השתמש לצרכים פרטיים בכלי רכב צבאיים ונתן לחיילים שתחת פיקודו הוראות הנוגעות לצרכיו האישיים.

אל"ם רן כהן, הסנגור הצבאי הראשי ואל"ם במילואים אבי עמירם וסגן ורוניקה ליטבינוב שייצגו את הקצין מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו בתגובה: "הקצין הוא מפקד מוערך ורב זכויות שהשלים למעלה משלושים שנות שירות משמעותיות בשטח ובמטה. אנחנו מברכים על הסדר הטיעון, שבמסגרתו הקצין נטל אחריות על שגיאות מסוימות שנפלו מצידו, תוך שהתקבלו טענות רבות מצידו. שאיפתו של הקצין היא להמשיך ולתרום בהקדם בעשייה משמעותית כמידת יכולתו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ