צה"ל: זוהה שיגור מעזה לעבר ישראל, מערכת כיפת ברזל הופעלה

קודם לשיגור הופעלה אזעקת צבע אדום. לפי הצבא, לפני השיגור הופעלה התרעה באפליקציה של פיקוד העורף כתוצאה ממטען שהושלך בשטח הרצועה. צה"ל תקף בתגובה עמדות חמאס בדרום הרצועה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יירוט באזור גבול הרצועה, ביולי

אזעקת צבע אדום הופעלה הערב במועצה האזורית אשכול בעקבות זיהוי של שיגור אחד משטח רצועת עזה, כך מסר צה"ל. הצבא הוסיף כי מערכת כיפת ברזל הופעלה בעקבות השיגור. בתגובה, חיל האוויר הפציץ הלילה כמה עמדות חמאס בדרום הרצועה. 

לפי הצבא, לפני השימוש בכיפת ברזל הופעלה התרעה באפליקציה של פיקוד העורף, כתוצאה ממטען שהושלך בשטח הרצועה ולא חצה את גדר המערכת.

מוקדם יותר הערב חצה בלון לשטח ישראל והפיל חומר נפץ מעל יישוב במועצה האזורית אשכול, כך מסרו במועצה. לפי ההודעה, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בשעות הצהריים התפוצצו שני מטענים שחוברו לבלון מעל יישוב בדרום המועצה. גם במקרה הזה לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

מנהיג חמאס, איסמעיל הנייה, הזהיר ביום שני את ישראל מפני מהלכים הרפתקניים ברצועת עזה, וטען כי תשלם מחיר יקר אם תחליט לפעול. אתמול פורסם ב"הארץ" כי משלחת מודיעין מצרית הגיעה לרצועת עזה אחרי שיחות בישראל, ושבה לישראל מאוחר יותר, בניסיון למנוע עימות בין הצדדים.

המשלחת המצרית, בראשותו של סגן ראש המודיעין עומר חנפי, תנסה לגשר על הפערים הללו. במגעים מעורבים גם שליח מזכ"ל האו"ם לאזור, ניקולאי מלאדנוב והשליח הקטארי, מוחמד אל-עמדי, שצפוי כנראה גם הוא להגיע לעזה. כל המעורבים במגעים מודעים לרגישות הגוברת ברצועה, הנוגעת לשני תאריכי יעד: יום האדמה ב-30 במארס, שהוא גם יום השנה הראשון לתחילת ההפגנות בגבול, ואחריו הבחירות לכנסת, ב-9 באפריל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ