צה"ל: חיל האוויר תקף יעדים ברצועת עזה בתגובה לשיגור לישראל אמש

בין היעדים שהותקפו, לפי הצבא, היה מחנה צבאי בצפון הרצועה ושני כלי שיט של חמאס. אמש נטרלה המשטרה בלונים שנשאו ראש נפץ של טיל נ"ט באזור המועצה האזורית שדות נגב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כיפת ברזל מיירטת רקטות שנורו מעזה, ביולי האחרון

חיל האוויר תקף לפנות בוקר (ראשון) כמה יעדים ברצועת עזה בתגובה לשיגור שבוצע אמש משטחה לעבר ישראל - כך לפי הודעת דובר צה"ל. בין היעדים שהותקפו, נמסר כי היו גם מתחם צבאי בצפון הרצועה ושני כלי שיט של חמאס. על פי ההודעה, חלק מהגורמים לתקיפה הם שיגורי בלוני נפץ וניסיונות פגיעה בתשתיות ביטחוניות באזור הרצועה.

אמש הודיע הצבא כי כי זוהה שיגור משטח הרצועה לעבר ישראל, ובמועצה האזורית אשכול דיווחו כי אותרה נפילה בשטח פתוח. קודם לכן נשמעה אעזקת צבע אדום ביישובי המועצה. ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, אמר לאחר השיגור כי מציאות שבה ילדים בעוטף עזה מתקשים לישון בלילה "צריכה להדיר שינה מקובעי המדיניות". ירקוני הוסיף כי נדרש פתרון מיידי שיבטיח שקט ארוך טווח באזור.

בלונים שאותרו במועצה האזורית אשכול, שלשום. לא היו נפגעיםצילום: ביטחון אשכול

מוקדם יותר אתמול נטרלה המשטרה בלוני נפץ שאותרו בשטח המועצה האזורית שדות נגב, ונשאו ראש של טיל נ"ט. חבלני משטרה שהגיעו למקום פינו את המטיילים שהיו באזור. לאחרונה אותרו בעוטף עזה כמה בלונים עם חומר נפץ עליהם, בשונה מהשנה שעברה, אז אותרו בעיקר בלונים עם חומרי בעירה.

גם שלשום זוהה שיגור אחד מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית אשכול. העצם נפל בשטח פתוח בין שני יישובים בדרום המועצה, ולא גרם לנפגעים או לנזק. קודם לנפילה הופעלה אזעקת צבע אדום ביישובי המועצה. בתגובה לשיגור, צה"ל תקף בסיס של חמאס בדרום הרצועה ומנהרות בצפון הרצועה.

בשיחה שקיים אתמול עם "הארץ", הגדיר בכיר בחמאס את השבועיים הקרובים כגורליים לקראת גיבוש הבנות להמשך הרגיעה או הסלמה ברצועת עזה. הבכיר הבהיר כי היעד המרכזי של הארגון הוא להקל משמעותית במצור על הרצועה, וכי אין לצפות לשינוי במדיניות הארגון כל עוד לא הושגה הסכמה בעניין. מנגד, בכיר בחזית הדמוקרטית בעזה אמר ל"הארץ" כי חברי המשלחת המצרית שביקרה בעזה בסוף השבוע העבירו מסר שלפיו ישראל מוכנה ליישם את ההבנות שגובשו ב-2014, ושחודדו בנובמבר האחרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ