ביהמ"ש דחה בשבוע את בקשת המשטרה לסגור את מבנה התפילה ליד שער הרחמים

השופטת דורית פיינשטיין נתנה לצדדים שבעה ימים לדון בעניין סגירת באב א-רחמה בהר הבית, על רקע הפרסומים בתקשורת כי מתקיימים מגעים בנושא. המשמעות היא כי עד יום ראשון לא יוצא צו סגירה למקום

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
באב א-רחמה, בשבוע שעבר
ניר חסון
ניר חסון

בית משפט השלום בירושלים האריך בשבוע את מועד קבלת ההחלטה באשר לסגירת מבנה באב א-רחמה בהר הבית. השופטת אפשרה לצדדים לקיים דיונים בנושא עד ליום ראשון הקרוב, על רקע פרסומים בתקשורת כי מתקיימים מגעים בעניין.

השופטת דורית פיינשטיין ציינה כי אם עד יום ראשון הווקף לא ייתן את תגובתו לבקשת המדינה, בית המשפט יאשר את סגירתו. משמעות ההחלטה היא כי עד אז לא יוצא צו סגירה למקום.

לפני כשבועיים הגישה המשטרה בקשה להוציא צו סגירה למבנה בטענה שהוא משמש לפעילות טרור. באופן עקרוני, הווקף נמנע מלפנות לבתי המשפט הישראלים בעניינים הנוגעים להר הבית, בטענה שתהיה בכך הכרה בריבונות הישראלית בהר. במטרה למצוא פתרון למשבר ביקרה משלחת ישראלית בדרג בכיר בירדן, ובשבוע האחרון נמשכו הדיונים בין הצדדים.

המבנה, שנמצא במזרח הר הבית, נפתח מחדש על ידי הווקף ועל ידי מתפללים פלסטינים 16 שנים לאחר שננעל על ידי המשטרה בטענה ששימש אגודה שהיתה קשורה לחמאס. ההצעה שעומדת במרכז הדיונים היא שהמבנה ייסגר לצורך שיפוצים לתקופה ארוכה. ישראל דורשת שהמבנה ייסגר לתקופה קצרה לפני השיפוצים כדי להראות את ריבונותה בהר הבית, אך בווקף ובירדן דוחים את ההצעה. דרישה נוספת של ישראל היא שהשיפוצים ילוו בפיקוח ארכיאולוגי של רשות העתיקות. גם היא נדחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ