הרב אחיעד אטינגר, שנפצע באורח אנוש בפיגוע ירי ודקירה אתמול (ראשון) ליד אריאל, מת הבוקר מפצעיו. בפיגוע נהרג גם סמ"ר גל קיידאן ונפצע באורח קשה חייל נוסף. עדיין נשקפת סכנה לחייו של החייל.

אטינגר, תושב עלי, נפצע באורח אנוש אתמול מירי ומת הבוקר והוא בן 47. הוא הותיר אחריו אשה ו-12 ילדים. משפחתו הודיעה על מותו ומסרה: "בצער רב וביגון קודר, משפחת אטינגר מודיעה על פטירתו של הקדוש הרב אחיעד אטינגר הי"ד, אשר נפל על קידוש ה' בידי מרצח שפל במהלך פיגוע שבו גילה תעוזה, תעצומות נפש ואומץ רב". המשפחה ביקשה לתרום את איבריו. 

כוחות הביטחון סורקים את הכפרים שליד בית המחבל, הלילהצילום: דובר צה"ל

גיסו של אטינגר, נדב ארבל, מסר כי "המשפחה רוצה להודות לכל עם ישראל על התפילות הרבות שהתקיימו מאז אתמול בכל רחבי הארץ לרפואתו של הרב אטינגר. מאז הפיגוע אתמול בבוקר אנחנו מגלים שהתכונות של הרב אחיעד בחייו הופיעו גם ברגעיו האחרונים, תוך שהוא חותר למגע עם המחבל ומנסה למנוע רצח נוסף - בלי לחשוב לא על עצמו ולא על משפחתו. מסירות נפש זו אפיינה אותו לאורך השנים".

ארבל ציין כי הפיגוע התרחש ימים ספורים לפני חג פורים. "פורים הוא זמן של שמחה שהגיע אחרי צער גדול של ניסיון של אויבנו להשמיד אותנו", אמר. "אחרי אבל כבד ואחדות גדולה של העם שלנו, מגיעה ההצלה ואיתה גם השמחה. אנחנו מקווים שאחרי האבל הכבד נזכה לראות את העם הזה מתאחד, ומהאחדות הגדולה הזו נזכה לראות גם שמחה גדולה".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מסר: "לבנו נשבר לשמע הבשורה על מותו של הרב אחיעד אטינגר ז"ל לאחר שנפצע אמש אנושות בפיגוע הנורא, בו איבדנו גם את סמ"ר גל קיידאן. מפעל חייו המופלא של הרב אטינגר ימשיך ויפעם בנינו גם לאחר לכתו והעוצמות שהוא העניק לתלמידיו ולאנשי הקהילות שהוביל ימשיכו ויחזקו אותנו גם בתוך האבל והעצב התהומי".

נתניהו בזירת הפיגוע ליד אריאל, היוםצילום: יריב כץ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סייר בצהריים בזירת הפיגוע ואמר כי הורה לכוחות הביטחון להתחיל בהריסת בית המחבל. "אנחנו מפיקים את כל הלקחים. הטרוריסטים הללו לא יעקרו אותנו מכאן, ההפך הגמור יקרה", הדגיש. הוא ציין כי מחר תחל בנייתן של כ-840 יחידות דיור באריאל במסגרת תוכנית שאושרה לפני כשנתיים. מדובר בשכונה בדרום ההתנחלות, אשר המכרזים להקמתה פורסמו לפני כמה חודשים. לאחרונה נסגר המכרז האחרון סביב עבודות הפיתוח, ומועד העלייה לקרקע נקבע זמן רב לפני הפיגוע.

כוחות הביטחון ממשיכים לחפש אחר המחבל שביצע את הפיגוע, עומר אמין יוסף אבו לילה, בן 19 מהכפר זאוויה שבגדה. במערכת הביטחון מסרו כי למחבל אין עבר ביטחוני. בשעות האחרונות עצרו צה"ל, שב"כ והמשטרה את בני משפחתו של המחבל, ואף מיפו את ביתו.

עומר אמין יוסף אבו לילה

דובר צה"ל מסר כי עצר הלילה שמונה פלסטינים החשודים במעורבות בטרור ובהפרות סדר אלימות. בעקבות המעצרים בגדה יצאו עשרות צעירים לרחובות והתעמתו עם הכוחות, כך לפי דיווחים פלסטיניים. לפי הדיווחים, שני צעירים נפצעו מכדורי גומי במהלך העימותים. תושבים בזאוויה אמרו ל"הארץ" כי למיטב ידיעתם, אבו לילה לא היה מעורב בפעילות פוליטית ולא השתייך לארגון טרור. 

לאחר הפיגוע חסם צה"ל את הכניסות לעיירות הפלסטיניות סלפית, חארס ודיר אסתיא, וכן את הכניסה לכפר כיפל חארת'. כוחות הביטחון ערכו סריקות בכפרים הסמוכים, ובצבא הורו להתנחלויות הסמוכות לסגור את שעריהן עד לתפיסת היורה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ