דיווח סעודי: גורמים באיראן פרצו לטלפונים של שרה ויאיר נתניהו; לשכת רה"מ מכחישה

על פי הדיווח, הפריצה אירעה לפני מספר חודשים וטופלה זמן קצר לאחר מכן. מדובר בכלי תקשורת לא מרכזי שאמינותו לעתים מוטלת בספק. לשכת רה"מ: "לאחר בדיקה עולה כי לא היו דברים מעולם"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה נתניהו במעון ראש הממשלה, בשנה שעברה
הארץ

אתר "אינדיפנדנט" בסעודיה פרסם היום (שלישי) דיווח לפיו גורמים באיראן פרצו לטלפונים הניידים של שרה ויאיר נתניהו. לפי הדיווח, הפריצה אירעה לפני מספר חודשים, וטופלה זמן קצר לאחר מכן. מלשכת רה"מ נמסר בתגובה לפרסום כי "לאחר בדיקה עם גורמי הביטחון עולה כי לא היו דברים מעולם".

מדובר בכלי תקשורת לא מרכזי בסעודיה, שאמינותו לעתים מוטלת בספק. עם הקמת האתר הסעודי פורסם כי האינדיפנדנט הבריטי לא יהיה אחראי לתכנים המתפרסים באתר, אלא רק למיתוגו.

יאיר נתניהו בבית משפט השלום בתל אביב, בדצמברצילום: מוטי מילרוד

באתר מצוין כי בישראל בחרו לשמור את פרטי הפריצה חשאיים מאחר שמדובר ב"כישלון מהדהד של ביטחון מערך הסייבר", כהגדרת הכותב. עוד נמסר כי בשלב הזה לא ידוע מה הצליחו ההאקרים לשאוב מהטלפונים הפרוצים, ואם בכוונתם להשתמש במידע בעתיד. עוד מצטט העיתון גורם איראני שהתייחס לפרסומים אודות הפריצה לטלפון הנייד של בני גנץ. הגורם טען שהפריצה עצמה התרחשה לפני שנים, אבל הוצפה עכשיו במסגרת מערכת הבחירות בישראל.

בשבוע שעבר דווח כי שני בכירים בשב"כ הודיעו לגנץ לפני כמה שבועות כי המודיעין האיראני פרץ לטלפון הנייד שלו ושאב משם פרטים אישיים ותכתובות פרטיות. הם ציינו עוד כי תכולת הטלפון שלו מצויה בידי האיראנים ומסרו לו כי עליו "לפעול לפי הבנתו". בשב"כ מסרו בתגובה כי הם "מנועים מלהתייחס לפרסום".

לאחר הפרסום טען גנץ כי מדובר ב"סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין". בסוף השבוע הכחיש גנץ כי בטלפון היה מידע ביטחוני או כי הוא נתון לסחיטה אפשרית, ואמר, ברמז לנתניהו: "אני משחק עם אנשים שהכללים האתיים שלהם נמצאים הכי נמוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ