מערכת הביטחון השלימה בהצלחה סדרת ניסויים במערכת "שרביט קסמים"

הניסויים במערכת יירוט הטילים נערכו בשותפות הסוכנות האמריקאית להגנה בפני טילים ובהובלת חברת רפאל. משרד הביטחון: "אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הניסוי ב"שרביט קסמים" בדרום הארץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

משרד הביטחון והסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים (MDA), השלימו סדרת ניסויים של מערכת יירוט הטילים "שרביט קסמים" (כיום מכונה "קלע דוד"). הניסויים בחנו גרסת פיתוח חדשה של המערכת בכמה תרחישי איומים עתידיים. הניסויים בוצעו בהובלת חברת רפאל באתר בדרום הארץ.

לפי משרד הביטחון, "הצלחת הסדרה מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה". עוד נמסר כי "המערכת היא מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב שכבתית... שמבוסס על ארבע שכבות הגנה מבצעיות: מערכת 'כיפת ברזל', מערכת 'שרביט קסמים', מערכת 'חץ 2' ו'חץ 3'.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר על הניסויים: "ישראל ממשיכה להיות פורצת דרך עולמית בפיתוח מערכות הגנה מפני טילים. אני מבקש להביע הערכה מיוחדת לבת בריתנו ושותפתנו ארה"ב, בקידום פרויקט ביטחוני חשוב זה".

שלוש התוכניות, "שרביט קסמים", "כיפת ברזל" ו"חץ", אמורות להשלים זו את זו. מערכת "חץ" תפקידה ליירט טילים בטווח ארוך - בשכבה העליונה, מערכת "כיפת ברזל" מגנה מפני רקטות בטווחים קצרים - בשכבה הנמוכה, ואילו "שרביט קסמים" היא פתרון הביניים - בין "כיפת ברזל" ל"חץ", בעיקר עבור טילים מדויקים ורקטות כבדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ