יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

טנק של צה"ל תקף הערב (ראשון) עמדה צבאית של חמאס בצפון רצועת עזה, ולאחר כשעה תקף עמדה נוספת. לפי דובר צה"ל, התקיפות הן תגובה למטענים שנזרקו והפרחות בלוני הנפץ. אתמול הודיעה "היחידה הלילית" של חמאס כי תגביר את פעילותה באזור גדר המערכת, בעקבות מותם של שני פלסטינים ביום שישי מירי צה"ל בהפגנה השבועית בגבול.

בלילה תקף חיל האוויר שתי עמדות תצפית של חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה להשלכת מטענים ופיצוצם. שעה לפני כן, הופעלה אזעקה במועצה האזורית אשכול כתוצאה מהשלכתו של אחד המטענים. משרד הבריאות בעזה דיווח על ארבעה פצועים, אחד מהם במצב אנוש. 

אנשי היחידה של חמאס מגיעים מדי ערב לאזור הגדר ועורכים הפגנות רועשות, לרבות השלכת מטעני חבלה, כאמצעי הפחדה והרתעה המכוון הן לתושבים ביישובים הסמוכים לגבול בצד הישראלי, והן לכוחות צה"ל באזור. בהודעה שנמסרה מטעם היחידה נכתב כי פעילות אנשיה בשבוע הקרוב תתפרס לאורך הגבול עם ישראל ותימשך מהשעה 19:00 ועד עלות השחר.

הם הוסיפו בהודעתם כי תוגבר הפרחת בלוני התבערה לאורך שעות היום. "העמדה שלנו ברורה, או שמסירים את המצור או שתושבי העוטף יעזבו את האזור", נכתב בהודעה. אתמול תקף חיל האוויר שתי חוליות שהפריחו בלוני תבערה מדרום רצועת עזה לעבר ישראל. לפי דיווח פלסטיני, שלושה בני אדם נפצעו באחת התקיפות.

ההרוגים בהפגנה ביום שישי הם נידאל אחמד שתאת בן 29, וג'יהאד מוניר חרארא, בן 25. משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי גבר נוסף נפצע קשה, ו-55 נוספים נפצעו קל-בינוני. לפי דיווחים, אחד ההרוגים נורה בחזהו כשהפגין ממזרח למחנה הפליטים אל־בורייג' שבמרכז הרצועה.

בתוך כך, ביום שישי אימצה מועצת זכויות האדם של האו"ם את דו"ח ועדת החקירה שקבע כי ישראל ירתה בכוונה בילדים ובעיתונאים בסבב העימותים האחרון בגבול רצועת עזה. עוד קבעה הוועדה כי יש חשד שכוחות הביטחון הישראליים ביצעו פשעי מלחמה בעימותים וכי על בית הדין הפלילי הבינלאומי לחקור זאת. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ