שני הסוהרים בקציעות נדקרו כשהעבירו אסירי חמאס בשל התרעה מודיעינית

מהתחקיר הראשוני בשב"ס עולה כי האסירים הועברו לאחר שנודע שהם מתכוונים להצית אוהלים. כמה יחידות לוחמות אבטחו את העברת האסירים בין האגפים, ולקראת סופה הותקפו הסוהרים בדוקרנים מאולתרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא קציעות, הלילה

שני הסוהרים שנדקרו אתמול (ראשון) בכלא קציעות נפצעו בזמן שהעבירו אסירי חמאס בשל התרעה מודיעינית על כוונתם להצית אוהלים באגף שבו הם שוהים - כך עולה מהתחקיר הראשוני שביצע שב"ס בעקבות הדקירה. לפי התחקיר, כמה יחידות לוחמות של שב"ס אבטחו את העברת האסירים, ולקראת סופה תקפו שני האסירים את הסוהרים באמצעות דוקרנים מאולתרים.

מצבו של אחד הסוהרים, קצין בדרגת רב-כלאי, הוגדר תחילה קשה והוא פונה לבית החולים סורוקה, שם מצבו התייצב והוגדר בינוני. הסוהר השני נפצע באורח קל. בעקבות הדקירה החלו עימותים בין שב"ס לאסירים, שבמהלכם נפצעו 11 אסירים, בהם האסירים שדקרו את הסוהרים. שניים מהאסירים נפצעו באורח קשה והשאר קל ובינוני.

כלא קציעות, הלילהצילום: אליהו הרשקוביץ

לפי מקור בשב"ס, שני האסירים שתקפו את הסוהרים הם אנשי חמאס. לדבריו, אחד מהם, תושב אזור בית לחם, מרצה עונש מאסר של תשע שנים בגין עבירות ירי וחברות בארגון טרור. המקור ציין כי האסיר השני, מאזור ג'נין, מרצה עונש מאסר של 19 שנה בגין מעורבות ברצח, ניסיון רצח ועבירות ביטחוניות נוספות. שני האסירים היו בשנת המאסר האחרונה שלהם. לדברי המקור, "הבחירה בשניים הללו, שעומדים על סף שחרור, לבצע את הדקירה היא סוג של מסר מהנהגת חמאס, שמראה שהם מוכנים ללכת עד הסוף במלחמה מול שב"ס".

שב"ס העלו את הכוננות בכל בתי הכלא הביטחוניים מחשש לעימותים נוספים. כוחות מיוחדים הגיעו לאגפים הביטחוניים, אולם לא נרשמו תקריות חריגות מלבד בכלא קציעות. דובר שב"ס, אסף ליברטי, אמר כי נוכחות היחידות המיוחדות בקציעות מנעה תקיפה רחבה יותר. "אנחנו נמצאים בתקופה האחרונה תחת התרעה ובכוננות לתקיפה של אנשי סגל", הסביר, "אנחנו צפויים לבצע בהמשך פעילות נוספת בבתי סוהר".

הדקירה מהווה שיא במתיחות בין אסירי חמאס לבין שב"ס, זאת על רקע התקנה של מערכות טכנולוגיות למניעת הוצאת שיחות טלפון מטלפונים סלולריים שברשות האסירים. משבשי הקליטה הותקנו באגפי חמאס בכלא רמון ובכלא קציעות. הפיילוט מתוכנן להימשך כמה חודשים, ובהמשך הוא צפוי להתרחב לכל האגפים שכלואים בהם אסירים ביטחוניים. בימים האחרונים החליטו בחמאס להחריף את צעדי המחאה ותיכננו להכריז על שביתת רעב המונית שתוכננה להתקיים ב-7 לאפריל, יומיים לפני הבחירות בישראל.

בשבוע שעבר אסירים ביטחוניים הציתו מזרנים ב-14 תאים בכלא רמון במחאה על התקנת אמצעים לשיבוש קליטה סלולרית. בעקבות כך שב"ס העביר יותר ממאה אסירי חמאס בין האגפים הביטחוניים בבתי הסוהר, וכלא בהפרדה את הנהגת אסירי חמאס בכלא רמון. ממלא מקום נציב שב"ס, אשר וקנין, הורה להעביר את האסירים מבתי הכלא קציעות ומגידו ולפזר אותם בין האגפים הביטחוניים של חמאס. בעקבות ההחלטה העלו בשב"ס את הכוננות מחשש לעימותים, וראשי הארגון הועברו לתאים מופרדים בכלא. במינהלת האסירים של חמאס הזהירו כי פיזור האסירים יגביר את המתיחות בבתי הסוהר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ