משרד הביטחון השעה את רשיון הייצוא של חברה ישראלית בחשד שמכרה מערכות ריגול בניגוד לחוק

חקירה של המלמ"ב העלתה חשד כי "אביליטי" מכרה מערכות האזנה ואיכון ללא רשיונות ובניגוד לדין. המערכות שמייצרת החברה מאפשרות בין היתר ציתות לשיחות מוצפנות ויירוט הודעות. על שאר פרטי החקירה הוטל איסור פרסום

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

משרד הביטחון השעה את הייצוא הביטחוני של חברת "אביליטי" הישראלית, המייצרת טכנולוגיות מודיעיניות מכיוון שמכרה, כך על פי החשד, מערכות האזנה ואיכון ללא רישיונות ובניגוד לחוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני. על שאר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום. 

המשרד הודיע היום כי בעקבות חקירה שמנהל הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב), יחד עם אגף הפיקוח על הייצוא הביטחוני (אפ"י), זומנו נציגי החברה לשימוע. בסיומו הוחלט להשעותה ממרשם הייצוא הביטחוני ולהשהות את רישיונות השיווק, הייצוא והצופן שברשותה. 

אתר חברת אביליטי

"אביליטי" מייצרת טכנולוגיות מודיעיניות עבור גופי ממשלה, צבא ומשטרה, ואף פעילה בתחומי הסייבר. המערכות שמספקת החברה מאפשרות בין השאר האזנה לשיחות מוצפנות, קליטת הודעות יוצאות ונכנסות, זיהוי של מכשירים לפי דגם והמדינה שבה הונפק המכשיר, ושיבוש נקודתי של מכשירים ספציפיים. על פי פרסומים באתר החברה, מערכות האיכון וההאזנה שלה יכולות להיות מותקנות על כלי טיס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ