צה"ל תקף הערב (שישי) באמצעות טנק עמדת חמאס בצפון רצועת עזה - כך מסר דובר צה"ל. לפי ההודעה, התקיפה נעשתה בתגובה למטענים שהושלכו לעבר גדר המערכת במהלך ההפגנות הערב. כלי תקשורת בעזה דיווחו כי הטנק ירה על עמדת תצפית.

מוקדם יותר היום דיווחו הפלסטינים כי נציגי הפלגים בעזה וישראל הגיעו להבנות לקראת ההפגנות מחר לציון יום השנה לצעדות השיבה. בכיר באחד הפלגים המעורה בפרטי ההבנות אמר בשיחה עם "הארץ" כי סוכם על הרחקת המפגינים מהגדר, ובמקביל ישראל תוריד את רף האש ותימנע מפגיעה באזרחים. בכיר חמאס בעזה חליל אלחיה אמר הערב כי בתחילת השבוע הקרוב יגבשו הצדדים לוח זמנים ליישום ההבנות, בחסות המתווכים המצרים.

פלסטינים יושבים סמוך לגבול הרצועה, היום צילום: MOHAMMED SALEM/רויטרס

גם היום נערכו הפגנות בגבול כמדי יום שישי, אולם בהיקף מצומצם מהרגיל. לפי צה"ל, כ-800 מפגינים הגיעו למספר מוקדים לאורך הגדר. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על שמונה פצועים מירי הצבא,שניים מהם במצב קשה. 

הרמטכ"ל אביב כוכבי ביקר היום בגבול הרצועה כדי לאשר את היערכות הכוחות לקראת הסלמה אפשרית בהפגנות מחר. היקף הכוחות לאורך הגדר הוכפל ובשטח ייפרסו כ-200 צלפים. בנוסף, מתאמנות בדרום שלוש חטיבות סדירות, למקרה שיהיה צורך להפעילן בעת הסלמה נרחבת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ