גרסת הנאשם בהריגת א-ראבי: אני יורק הרבה, לכן ייתכן שהדנ"א שלי נמצא בזירה

הקטין, שתמלילי חקירתו נחשפו היום בבית המשפט, הכחיש את המיוחס לו וניסה להסביר את הימצאות הדנ"א שלו על הסלע שהרג את א-ראבי. "אני הולך כל יום בעצתו של רבי נחמן לשדות, לדבר עם השם", אמר, ושיער: "הלכתי, השתנתי, פגעתי באיזה אבן אולי, או שנחתכתי וירד לי קצת דם"

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגינים התומכים בקטין מחוץ לבית המשפט בלוד, בינואר
יותם ברגר
יותם ברגר

תמלילי חקירתו של הקטין הנאשם בהריגתה של תושבת שכם עאישה א-ראבי נחשפו היום (שני) בדיון בעניינו בבית המשפט המחוזי מרכז. על פי התמלילים, הקטין הכחיש כי השליך לעבר א-ראבי את הסלע שפגע במכוניתה והרג אותה, ושלל את תקפותה של ראיית הדנ"א שקושרת אותו למעשה, ונחשבת לראיה המרכזית בתיק. לדבריו, הוא טייל הרבה באזור שממנו נזרק הסלע. "יכול להיות שירקתי ושפגעתי איזה פעם אחת באבן", אמר, וטען: "בחרתי בחיים של תורה... אני לא בן אדם שמתעסק בשטויות האלה".

הקטין נעצר עם כמה תלמידים נוספים בישיבה ברחלים, שנחשדו אף הם במעשה שאירע באוקטובר. בהמשך שוחררו יתר החשודים, ונגדו הוגש כתב אישום. תחילה סירב הקטין לדבר בחקירתו, אך בהמשך שבר את שתיקתו, ביקש להיחקר והכחיש את המיוחס לו.

א-ראבי

"אני לומד ברחלים שנה וחצי", אמר הקטין לחוקר, "אני הולך בעצה של רבי נחמן מברסלב - כל יום ללכת בשדות, להתבודד ולדבר עם השם. אני מעשן, אז יוצא לי לירוק הרבה", הסביר. לדבריו, ייתכן כי "בשנה וחצי האחרונות שיצא לי הרבה לטייל וגם לעבוד בשדות - הלכתי, השתנתי, פגעתי באיזה אבן אולי, או שנחתכתי וירד לי קצת דם, אולי באיזה קומזיץ שעשינו נחתכתי כשאספנו קרשים או משהו ואז אני לא יודע, אולי איזה מטורף לקח אבן והרג ערבייה". על האזור שממנו נזרק הסלע אמר: "יוצא לי להסתובב שם הרבה ואני מאמין שאתם המשטרה זה העבודה שלכם והתפקיד שלכם למצוא את האמת ולגלות את האשם האמיתי ולגלות שאני חף מפשע ולא קשור לסיפור הזה בכלל".

על עצמו העיד תלמיד הישיבה: "אני לומד הרבה ורוצה לגדול ולהיות רב. אני לא בן אדם שמתעסק בשטויות האלה ולא חסר לי דבר בחיים. את ליל השבת שלי אני מנצל ללימוד תורה ולא הולך לעשות שטויות, שזה גם לחלל שבת ולזרוק אבן, גם לא תרצח, שזה האיסור הכי חמור בתורה אולי". לדבריו, "אצלי הפיאות והכיפה זה לא רק קישוט אלא גם הדרך חיים שבחרתי לחיות בה".

הפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים נגד מעצר החשודים בטרור היהודי, בינוארצילום: אמיל סלמן

החוקרים עימתו את הקטין עם העובדה שמצאו בטלפון הנייד שלו כתובות גזעניות נגד ערבים, לרבות תמונות מפשעי שנאה ותמונות כהניסטיות, בהן סמל תנועת כך. "איך זה מסתדר?", שאל החוקר. "בסוף זה רק תמונות", ענה הקטין, "לא אני צילמתי את התמונות האלה. יש לי עוד תמונות של דברים אחרים בטלפון. אתה הפכת את זה לעיקר. זה איזה חמש-עשר תמונות מתוך חמש מאות או לא יודע כמה תמונות שיש לי בטלפון של דברים אחרים".  

בדיון היום טען עורך דינו של הקטין, אריאל עטרי, כי משקל ראיית הדנ"א נמוך וכי היא אינה מעידה על כך שהקטין הוא זה שיידה את האבן, מאחר שלדבריו זהו אזור שנהג לפקוד לעתים קרובות לפני המקרה. "נכון שלמשיב היתה הזדמנות לבצע את העבירה, כמו לעוד 60 מתלמידי הישיבה, וזאת כיוון שהחצר היא מחוץ לישיבה. לכן יכול להיות שנמצא הדנ"א", אמר, והוסיף כי "עובדה זו מרוקנת מתוכן כל טענה בדבר המשמעות של ראיית הדנ"א".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ