נתניהו אמר כי "לא היה ישראלי הרוג מצוק איתן", והתעלם מפלסטיני שנהרג מפגיעת רקטה באשקלון

בנובמבר נהרג מחמוד עבד אל-חמיד אבו עסבה, בן 48 מפגיעה ישירה של רקטה בבית מגורים בעיר. בראיון לכאן ב' התייחס נתניהו גם לתגובה הישראלית לירי חמאס, ואמר כי "כל האופציות, כולל אפשרות של כניסה וכיבוש, עדיין על השולחן"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במשרד ראש הממשלה, השבוע
לוגו הארץ
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (חמישי) לחילופי הירי בעוטף עזה, ואמר כי "אנחנו היחידים במזרח התיכון שמצליחים לשמור על שקט. לא היה אזרח ישראלי הרוג אחד בעוטף עזה מאז צוק איתן" – והתעלם מתקרית ירי שאירעה בנובמבר, ובה נהרג פלסטיני מפגיעה ישירה של רקטה בבית באשקלון. בראיון בתוכנית דקל-סגל בכאן ב' התייחס גם לתגובה הישראלית לירי חמאס, ואמר כי "כל האופציות, כולל אפשרות של כניסה וכיבוש, עדיין על השולחן".

"אנחנו תוקפים את עזה בכוח עצום, וכבר ראיתם את האפקט הראשון של זה", אמר נתניהו. "איני יודע אם נוכל להגיע לשקט ארוך טווח, אבל דבר אחד אני יודע – אני לא עושה מלחמות מיותרות, ואני מוכן לשלם את המחיר הפוליטי. אני רוצה שכל אבא וכל אמא ידעו שאני לא שולח את הילדים שלהם למלחמה כשיש אפשרות אחרות".

חזית הבניין שנפגע מרקטה באשקלון, בנובמברצילום: אילן אסייג

בתקרית הירי בנובמבר נהרג מחמוד עבד אל-חמיד אבו עסבה, בן 48, תושב העיירה חלחול הסמוכה לחברון. אשתו, בת 40, היתה עמו בדירה בזמן פגיעת הרקטה. יחד עמם נפצעה אשה נוספת. מצבן של השתיים הוגדר על פי גורמי רפואה קשה ואנוש. הם אותרו על ידי אזרח כשעה לאחר פגיעת הרקטה, ולאחר שהמשטרה וכוחות הכיבוי עזבו את המקום. במשטרה טענו אז כי סרקו את כל הדירות כמה פעמים וחשבו שהבניין פונה.

כשנשאל נתניהו בראיון על אפשרות לקדם את "החוק הצרפתי", שלפיו אין להעמיד לדין ראש ממשלה כל עוד הוא מכהן, אמר: "אני לא צריך 'חוק צרפתי' כי הכל יתרסק בשימוע". "אני לא עוסק בזה בכלל ולא עסקתי בזה".

על טענות בנוגע לתזמון הפרסום של מבצע איתור והחזרת גופתו של החייל הנעדר, רב־סמל זכריה באומל, אמר נתניהו, "זה קשקוש מוחלט. התאריך לא נקבע על ידי הבחירות, אלא על ידי שיקולים מבצעיים. הדבר פורסם 48 שעות אחרי שהסתיימה הבדיקה. היה כאן מאמץ מדיני מודיעיני משולב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ