משרד הבריאות בעזה: פלסטיני נפצע באורח אנוש מירי חי ליד הגבול

משרד הבריאות ברצועה כי 83 פלסטינים נפגעו היום בעימותים ליד הגבול. מצה"ל נמסר כי כ-10,000 איש השתתפו בהפגנות, וכי נעשה שימוש בירי חי לעבר פלסטינים שזרקו מטענים ואבנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פלסטינים מפגינים בגבול עזה, בשבוע שעבר. "גובה המחאה תלוי ביישום ההבנות", אמר חבר ועדת התהלוכות
פלסטינים מפגינים בגבול עזה, בשבוע שעבר. "גובה המחאה תלוי ביישום ההבנות", אמר חבר ועדת התהלוכותצילום: AFP

משרד הבריאות בעזה מסר היום (שישי) כי פלסטיני נפצע באורח אנוש מירי חי ליד גדר המערכת עם ישראל במזרח הרצועה. עוד נמסר כי 83 פלסטינים נפגעו היום בעימותים ליד הגבול, חלקם מירי חי של צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר כי כעשרת אלפים פלסטינים הפגינו לאורך הגבול בעזה, זרקו מטענים ואבנים, וכי נעשו כמה ניסיונות לחצות את הגדר לשטח ישראל. צה"ל הגיב בירי חי ובאמצעים לפיזור הפגנות. עוד נמסר כי פלסטיני זוהה חוצה את הגדר בחלק הצפוני של הרצועה, אך הוא שב לעזה במהירות.

אתמול אמר חבר הוועדה המארגנת של תהלוכות השיבה ברצועת עזה, טלאל אבו זריפה, ל"הארץ" כי מארגני ההפגנות צפויים להקפיא חלק מפעילויותיהם, בהן התקרבות המונית לגדר המערכת בהפגנה היום. לדבריו, הוועדה סיכמה להקפיא את ההפגנות הליליות סמוך לגדר הגבול ואת שיגור בלוני התבערה לישראל. אבו זריפה מסר כי הוועדה החליטה לסייע למאמצי התיווך המצרי ביישום מתווה הרגיעה בין חמאס לישראל. "הבהרנו כמה פעמים כי עוצמת המחאה תלויה ביישום ההבנות", הוסיף. 

לדברי אבו זריפה, התהלוכות אינן צפויות להיפסק באופן מוחלט, אך הוועדה תמנע גם בהמשך את העימותים בקרבת הגדר. "אין לנו אינטרס שבחורים צעירים יתקרבו לגדר וייהרגו מאש הצלפים", אמר, "אנחנו מעוניינים להגיע להישגים שיגבו כמה שפחות דם וקורבנות, ולכן, כל עוד יש התקדמות במגעים ויישום בשטח - אין לנו עניין בהסלמה". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ