סוריה: חיל האוויר הישראלי תקף מטרות צבאיות במחוז חמה

לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, 17 חיילים נפצעו בתקיפה וכמה נהרגו, בהם איראנים. עוד דווח שיעדי התקפה היו מכללה, מתקן לפיתוח טילים ובסיס הנתמך על ידי איראן

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תקיפה בדמשק, בינואר
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

חיל האוויר הישראלי תקף מטרות צבאיות באזור מסיאף שבמחוז חמה בסוריה - כך דיווחה הלילה (שבת) הטלוויזיה הממלכתית במדינה. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הממלכתית סאנא, שישה חיילים נפצעו בתקיפה וכמה מבנים נהרסו. 

בסאנא ציטטו קצין סורי, בלי לנקוב בשמו, שאמר כי בתקיפה נפגעה מכללה הידועה כ"בית ספר לחשבונאות". עוד אמר הקצין כי המטוסים הישראלים שיגרו טילים מהמרחב האווירי של לבנון, וכי כמה מהם יורטו על ידי מערכות ההגנה האווירית הסוריות. 

אזור התקיפה במסיאף, במחוז חמה שבצפון סוריה

לפי הארגון הסורי לזכויות אדם התקיפות פגעו בשלוש מטרות ופצעו 17 חיילים סורים. עוד נמסר כי יש הרוגים בתקיפות, בהם איראנים וכן לוחמי מיליציות הנתמכות בידי איראן. אולם, לא צוין מספרם של ההרוגים. לדברי הארגון התקיפות פגעו במכללה, במתקן לפיתוח טילים ובבסיס של כוחות הנתמכים בידי איראן.

באזור מסיאף יש כמה מתקנים ביטחוניים וצבאיים, שעל פי דיווחים ישראל תקפה בעבר. מוקדם יותר דווח על פיצוצים שנשמעו במחוז שבצפון מערב המדינה.

בסוף החודש שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הסורית סאנא כי ישראל ביצעה תקיפה אווירית באזור חאלב. הסוכנות דיווחה אז שמערך ההגנה האווירית הסורי יירט חלק מהטילים. גורמים המזוהים עם האופוזיציה בסוריה דיווחו כי יעד התקיפה היה מחסני נשק איראניים שנמצאים בין אזור התעשייה לשדה התעופה של העיר.

מקור בצבא סוריה אמר לכלי התקשורת במדינה בעקבות התקיפה הקודמת כי נגרם נזק לאתרים ולמבנים ולא היו הרוגים ופצועים. ואולם, הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח אז על ארבעה הרוגים לפחות. לפי דיווחים ברשתות החברתיות, באזור נגרמה הפסקת חשמל לאחר התקיפה.

בפברואר קראה רוסיה לישראל להפסיק את תקיפותיה בסוריה. "התקיפות השרירותיות על שטחים בריבונות סורית מוכרחות להיפסק", אמר סגן שר החוץ של רוסיה, סרגיי ורשינין, לתקשורת בארצו. "כל תקיפה מערערת את המצב אף יותר. אף אחד לא צריך לתקוף בסוריה יעדים שאינם יעדי טרור". ורשינין הוסיף כי היחסים הצבאיים בין מוסקבה לירושלים נמשכים כרגיל.

בינואר, פגע חיל האוויר בשורה ארוכה של סוללות הגנה אווירית של צבא סוריה. לפחות 11 בני אדם נהרגו בתקיפה, שניים מהם סורים והשאר זרים - כך לפי ארגון זכויות אדם בריטי במדינה. בין השאר נפגעו מערכות מתוצרת רוסית מהדגמים SA2, SA3, SA17 ו-SA22, וכן מכ"מי גילוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ