מתנחלים מיצהר תועדו מיידים אבנים לעבר משפחה מעוריף; איש מהם לא נעצר

כעשרה תושבי ההתנחלות תועדו זורקים אבנים מטווח קצר לעבר מכונית שבה ישבו אם וילדיה. בצה"ל אישרו כי התרחש "חיכוך", ודיווחו כי מג"ב פיזר את הפלסטינים והצבא את הישראלים

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתנחלים מיצהר תוקפים בני משפחה בעוריף, אתמול
יותם ברגר
יותם ברגר

מתנחלים רעולי פנים תועדו כשהם תוקפים פלסטינים בכפר עוריף שבאזור יצהר אתמול (שבת), אך איש מהם לא נעצר. בתיעוד מצלמת האבטחה שפרסם ארגון "יש דין", נראית קבוצה של ישראלים יורדים לכפר עוריף מכיוון יצהר ותוקפים משפחה פלסטינית שנכנסת לרכב. הקבוצה, ובה כעשרה ישראלים, נראית כשהיא מיידה כעשר אבנים לעבר הרכב מטווח של כמה מטרים. 

בסרטון נראית האם בחניון ביתה כשהיא מכניסה את ילדיה למכונית ונכנסת אליה בעצמה, כשבני משפחה אחרים נעים סביב הרכב. אז מגיעה קבוצת מתנחלים בריצה אל מחוץ לבית, ומתחילה ליידות אבנים לעבר הרכב. בני המשפחה שעומדים בחוץ רצים פנימה אל תוך הבית, כשהמתנחלים מתקרבים אל החומה המקיפה אותו ומיידים אבנים לעבר המכונית מטווח קצר. כעבור כמה שניות יוצאים בני המשפחה לעזרת האם, ומסייעים לה לחלץ את עצמה ואת הילדים מהרכב.

לפי תושבי הכפר, אתמול (שבת) אחר הצהריים הגיעו כ-50 מתנחלים מאזור יצהר, נכנסו לשכונתה המזרחית של עוריף, ניפצו שמשות של מכוניות וזרקו אבנים על בתים בפאתי הכפר. הצעירים פוזרו על ידי הצבא, אולם לא נעצרו.

בצה"ל אישרו כי התרחש "חיכוך" בין מתנחלים לפלסטינים באזור, ודיווחו כי מג"ב פיזר את הפלסטינים והצבא את הישראלים באופן שהביא לסיום התקרית. גם מיצהר נמסר כי התפתח "חיכוך שכלל זריקות אבנים הדדיות". תושב ההתנחלות טען שהתוקפים ירדו לכפר לאחר שפלסטינים עלו בתורם לכיוון יצהר וזרקו אבנים לעבר מתנחלים. 

בשנה שעברה פורסם תחקיר "הארץ" שתיעד שורת מקרים דומים, בהם תקפו מתנחלים פלסטינים בנוכחות חיילים מבלי שאיש נעצר. בסרטון שצולם על ידי תחקירן "יש דין" בכפר בורין שבנפת שכם, נראה אדם לבוש בגדים אזרחיים, אך עם אפוד צבאי, רוכן מאחורי סלע ויורה לעבר פלסטינים שיידו אבנים, כשחיילים עומדים בסמוך. דקות לאחר מכן תועד האיש עומד ליד חיילים, כשלצדם צעירים ישראלים המיידים אבנים בעצמם לעבר הפלסטינים. איש לא נעצר בתקרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ