נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שני) כי בכוונתו למנות לתפקיד מנכ"ל משרדו את ראש הסגל בלשכתו יואב הורוביץ, ואת מנהל הלשכה אשר חיון לראש הסגל במקומו של הורוביץ. הורוביץ מילא את שני התפקידים מאז עזיבתו של מנכ"ל המשרד הקודם אלי גרונר ביוני שעבר, והפך לדמות הבכירה ביותר בסגל של נתניהו.

בחודשים שלאחר כניסתו של הורוביץ לתפקיד ממלא מקום מנכ"ל המשרד, אמרו בסביבת נתניהו כי "השילוב בין התפקידים מאפשר לקדם בקלות יוזמות, ויש תחת הורוביץ מטה מסודר שמתפקד היטב ועוזר לו". מנגד, נטען כי בידי ראש הסגל מרוכזות סמכויות רבות מדי וכי הנטל עליו כבד מדי. "אדם אחד, מוכשר ככל שיהיה, לא יכול לאייש שני תפקידים כל כך בכירים", אמר ל"הארץ" אדם המעורה בנושא.

חיון, בן כחמישים ממודיעין, גויס באוגוסט כעוזר להורוביץ, אחרי שעבד בעבר בלשכת השר יואב גלנט במשך כחצי שנה, וכעת יחליפו. הוא נשוי ואב לחמישה. בעבר שימש ראש המטה של נתניהו בתקופתו כשר אוצר. 

גרונר הודיע על סיום תפקידו במאי שעבר, לאחר שמילא אותו במשך שלוש שנים. לאחר פרישתו דווח ב"הארץ" כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ניסתה לתקוף את גרונר, שנאלץ להדוף אותה מעליו בכוח עד שאדם אחר הפריד ביניהם. הרקע לעימות היה מחלוקת על מימון הוצאות ביתם הפרטי של בני הזוג נתניהו בקיסריה. לטענת מקורות במשרד, היחסים בין גרונר לבין שרה נתניהו היו עכורים במשך תקופה ארוכה והיא אף ביקשה מבעלה כמה פעמים לפטר אותו. גרונר הכחיש את הדברים, ומשפחת נתניהו מסרה כי מדובר ב"שקרים ואגדות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ