מוגריני: האיחוד האירופי והליגה הערבית תומכים יחד בפתרון שתי המדינות

בדיון על סיפוח הגדה ועל ריבונות ישראל בגולן אמרה שרת החוץ של האיחוד כי נטישת רעיון שתי המדינות תעמיק את הכאוס בישראל ובמזרח התיכון כולו. ערב הבחירות אמר נתניהו כי הוא דן עם ארה"ב בסיפוח

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוגריני בבריסל, בשבוע שעבר
מוגריני בבריסל, בשבוע שעברצילום: Yves Herman/רויטרס
נעה לנדאו
נעה לנדאו

שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, אמרה היום (שלישי) כי נטישת פתרון שתי המדינות תעמיק את הכאוס בישראל ובמזרח התיכון כולו. בישיבת המליאה של הפרלמנט האירופי על סיפוח הגדה המערבית והכרת ארצות הברית בריבונות ישראל ברמת הגולן הוסיפה מוגריני: "פתרון שתי המדינות נמוג ואף מפורק חתיכה-חתיכה". היא ציינה כי הליגה הערבית והאיחוד תמימי דעים בעמדה זו. 

בסוף החודש שעבר אמרה מוגריני כי 28 המדינות החברות באיחוד מתנגדות פה אחד להכרה בריבונות ישראל ברמה. "עמדת האיחוד האירופי בנוגע לרמת הגולן לא השתנתה", הוסיפה, "לפי החוק הבינלאומי והחלטות מועצת הביטחון של האו"ם, האיחוד האירופי אינו מכיר בריבונות ישראל בשטחי הגולן הכבושים".

ערב הבחירות אמר נתניהו בריאיון לחדשות 12 כי הוא דן עם ממשל ארה"ב באפשרות לספח את גוש עציון. "נעבור להחלת ריבונות ישראלית בהדרגה בשטחי יהודה ושומרון. אני גם לא מבדיל בין גושי ההתיישבות לנקודות ההתיישבות הבודדות, כל נקודת ישוב כזאת היא ישראלית מבחינתי. יש לנו אחריות כלפיהן ולא אעביר אותן לפלסטינים", הוסיף. עם זאת, במהלך כהונתו סיכל את כל יוזמות החקיקה בנושא. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ