מקרון בירך את נתניהו על ניצחונו בבחירות והביע תמיכה בפתרון שתי המדינות

נשיא צרפת, ששלח לנתניהו הודעה במקום שיחת טלפון, הצטרף לקנצלרית מרקל שהדגישה בשיחתה עם רה"מ את חשיבות הפתרון. משרד החוץ בפריז הודיע כי צרפת וישראל יפעלו להרחבת שיתוף הפעולה ביניהן

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מקרון ונתניהו, בשנה שעברה. נשיא צרפתי הסתפק באיגרת ולא התקשר לרה"מ
נעה לנדאו
נעה לנדאו

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, בירך אתמול (חמישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו על ניצחונו בבחירות. מקרון שלח לנתניהו איגרת ולא התקשר אליו, ובהודעת משרד החוץ הצרפתי נכתב כי הוא מקווה שהקמת הממשלה החדשה תאפשר להחיות את תהליך השלום במזרח התיכון ולממש את פתרון שתי המדינות. זאת, לפי המשרד, "במטרה שישראל ופלסטין יחיו זו לצד זו בשלום ובביטחון, לפי פרמטרים בינלאומיים".

גם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שהתקשרה ביום שני לנתניהו כדי לברכו, העלתה בשיחתם את נושא שתי המדינות. בהודעת לשכתה נכתב כי פתרון שתי המדינות עדיין רלוונטי בעיניה, חרף הניסיונות להתעלם ממנו. מלבד זאת הביעה מרקל נכונות לשתף פעולה עם ישראל. בדומה לכך הודיע משרד החוץ בפריז כי לצרפת ולישראל יש "ידידות יוצאת דופן" וכי שתי המדינות יפעלו להרחבת שיתוף הפעולה ביניהן ולהמשך הדיאלוג בנושאים אזוריים וביטחוניים. 

ביום שלישי אמרה שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, כי נטישת פתרון שתי המדינות תעמיק את הכאוס בישראל ובמזרח התיכון כולו. בישיבת המליאה של הפרלמנט האירופי על סיפוח הגדה המערבית והכרת ארצות הברית בריבונות ישראל ברמת הגולן הוסיפה מוגריני: "פתרון שתי המדינות נמוג ואף מפורק חתיכה-חתיכה". היא ציינה כי הליגה הערבית והאיחוד תמימי דעים בעמדה זו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ