דיווח בלבנון: ארה"ב וישראל לוחצות על יוניפי"ל לעקוב אחר חיזבאללה

על פי הפרסום בעיתון אל-אחבאר, המזוהה עם הארגון, השתיים רוצות שהכוחות הבינלאומיים ישנו את מתווה הפטרולים בדרום לבנון, והן ביקשו מהאו"ם שיוניפי"ל תגביר את הפיקוח על פעילות חיזבאללה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות צה"ל חוסמים מנהרה בגבול לבנון במבצע "מגן צפוני", בדצמבר
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מקורות בלבנון מאשימים את ארצות הברית וישראל בהפעלת לחץ על האו"ם כדי לשנות את פעילות כוחות יוניפי"ל, כך שיעקבו אחר פעילות חיזבאללה בדרום נהר הליטני - כך דווח היום (שישי) בעיתון אל-אחבאר המזוהה עם חיזבאללה. על פי הדיווח, בשבועות האחרונים התקבלה במפקדת כוח האו"ם הזמני בלבנון הוראה להכניס שינויים במתווה הפטרולים שמבצעים הכוחות בדרום המדינה, ולהיכנס לאזורים שלא נכנסו אליהם בעבר.

עוד נטען בדיווח כי מטרת השינויים היא להגביר את הפיקוח על יישום החלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1701, שסיימה את מלחמת לבנון השנייה. המקורות המצוטטים אמרו עוד כי ארה"ב וישראל לוחצות על האו"ם להרחיק את חיזבאללה כמה שאפשר מאזור הגבול עם ישראל, וכי הן ביקשו שהכוחות יגבירו את הפיקוח על חיזבאללה, כולל עריכת חיפושים ובדיקות בשטח. 

עוד דווח כי מטה האו"ם בניו יורק ביקש ממפקדת כוחות יוניפי"ל להוסיף עשרה פטרולים חדשים בגזרה המזרחית וחמישה בגזרה המערבית. זאת, במטרה לפקח על אזורים ושטחים פתוחים, בטענה שחיזבאללה מסתיר בהם סוללות של טילים ורקטות.

יוניפי"ל אישר אתמול כי מנהרה שלישית שחצתה את הגבול מלבנון לישראל ונהרסה על ידי צה"ל בחודש דצמבר נבנתה על ידי ארגון חיזבאללה. במבצע "מגן צפוני" בסוף השנה שעברה הודיע צה"ל כי הרס שש מנהרות שחצו בין שטח לבנון לישראל. הכוח אמר כי המנהרות מפרות את הסכם הפסקת האש שסיים את המלחמה בין ישראל לחיזבאללה ב-2006.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ