שני שיגורים זוהו מעזה לשטח ישראל; צה"ל תקף מטרות חמאס ברצועה

מהצבא נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור בלוני תבערה אתמול לשטח ישראל. הירי מהרצועה אירע לאחר התקיפות של צה"ל. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי נגרם נזק למתקן אימונים של חמאס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנות בגבול רצועת עזה, בחודש שעבר

כלי טיס של צה"ל תקפו במהלך הלילה (חמישי) כמה יעדי טרור של ארגון חמאס בצפון רצועת עזה. לפי הצבא, התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור בלוני תבערה אתמול לשטח ישראל. לאחר התקיפה הופעלו אזעקות במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב, וצה"ל זיהה שני שיגורים מהרצועה לעבר שטח ישראל. כלי תקשורת פלסטיניים בעזה דיווחו במהלך הלילה כי חיל האוויר תקף מתקן אימונים של חמאס, ומסרו כי למקום נגרם נזק כבד אך לא היו נפגעים. 

אתמול בערב פרצו שתי שריפות גדולות באזור המועצה האזורית אשכול. ארבעה צוותי כיבוי פעלו במקום וכעבור זמן מה השיגו שליטה על האש ומנעו את התפשטותה. מארגון כבאות והצלה מחוז דרום נמסר כי חוקר שריפות העריך שהדליקות נגרמה כתוצאה מבלון תבערה.

בתחילת השבוע שוגרה רקטה מרצועת עזה ונפלה בים בשטח ישראל. דובר צה"ל הודיע כי הג'יהאד האיסלאמי אחראי לירי. בתגובה לירי הוחלט לצמצם את מרחב הדיג ברצועה לשישה מייל, ללא תגובה צבאית. בסוף השבוע האחרון הודיע משרד הבריאות הפלסטיני בעזה כי 60 פלסטינים נפצעו במהלך עימותים עם צה"ל בהפגנות בגבול רצועת עזה, חלקם מאש חיה. לפי צה"ל מספר הפצועים עומד על 30. 

בפלגים הפלסטינים מאיימים מזה שבוע לחזור להתנגדות באמצעים נוקשים ליד גדר הרצועה, לרבות השימוש בבלוני תבערה, אם לא ייענו בקשותיהם. בחמאס דורשים ליישם את ההבנות שהתקבלו בין הצדדים, בהם הכנסת הכסף הקטארי ותשלומי משכורות לפקידים, הקלות במעברים וקידום פרויקטים הומניטאריים. גורמים בוועדה המארגנת של התהלוכות אמרו השבוע כי אי יישום ההבנות מצד ישראל מעלה את רף הזעם ברצועה, ועלול להביא להידרדרות המצב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ