הסלמה בדרום |

פיקוד העורף אסר על התכנסויות המוניות ביישובי הדרום ובאזור דרום השפלה

עיריות אשדוד, אשקלון, יבנה ויישובים נוספים בדרום פתחו את המקלטים. הצבא אסר על התכנסויות של יותר מ-300 איש, ורק בתנאי שהן מתקיימות במבנים סגורים. גנים לאומיים באזור, בהם בית גוברין, נסגרו בהתאם להנחיות הצבא

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מקום הנפילה במועצה האזורית אשכול, הבוקר
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

פיקוד העורף אסר היום (שבת) על התכנסויות של יותר מ-300 בני אדם ביישובי הדרום ואזור דרום השפלה והנחה לקיים אותן רק במקומות סגורים. זאת לאור מטח הרקטות הכבד שנורה החל משעות הבוקר. ההנחיות רלוונטיות ליישובי עוטף עזה, אשקלון, נתיבים, אופקים ויישובים נוספים בדרום, והן תקפות עד השעה 20:00.

לרשימת היישובים המלאה

הפיקוד אסר על כל עבודה חקלאית היום, והנחה את התושבים להגיע למקומות עבודה שאינם חיוניים רק בתנאי שקיים בסמוך אליהם מרחב מוגן. מתחמי קניות בשטחים פתוחים יהיו סגורים, ותאסר כניסה של יותר מ-300 בני אדם במתחמי קניות במבנים סגורים. רשות הטבע והגנים הודיעה על סגירת הגנים הלאומיים בית גוברין, תל אשקלון ואשכול, בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

כמה יישובים בדרום הודיעו על פתיחת המקלטים הציבוריים בשטחם, בהם אשקלון, אשדוד ויבנה. עיריית אשקלון הודיעה כי כל החופים בעיר, כולל חוף הגן הלאומי והגן עצמו, נסגרו לכניסת מבקרים ומתרחצים. כמו כן, מהעירייה נמסר כי משחקי הכדורגל שתוכננו להתקיים בעיר לא יתקיימו.

מוקדם יותר הבוקר הודיע הצבא על סגירת חוף זיקים וחסימת צירי תנועה בגבול עזה. על פי ההודעה, תיחסם הגישה לכל צירי הגישה מערבה מכביש 232. בנוסף הודיעו בצה"ל שתיאסר הכניסה לגבעת "קובי" בשדרות, גבעת הפעמונים, אתר "חץ שחור", גבעת נזמית וגבעת הפרש הבודד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ