שרים בממשלה אמרו הבוקר (ראשון) כי האירוויזיון שצפוי להתקיים בשבוע הבא אינו מהווה שיקול במדיניות ישראל בסבב הלחימה ברצועה. לדברי שר המדע, אופיר אקוניס, התחרות היא "בתחתית סדר העדיפויות".

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, התייחס גם הוא לאירוויזיון בראיון בגלי צה"ל וציין כי "אירוע תרבותי לא יכול להוות שיקול". לדבריו, "אני לא מעלה על הדעת שבישיבה של פורום ביטחוני ייכנס שיקול של אירוע מוזיקלי, של בידור". הוא אמר עוד כי "אין לישראל עניין במערכה, כל השנה הזו עשינו מאמצים אינסופיים, ואפילו ספגנו ביקורת פנימית, על כך שהמטרה כפי שהוצגה על ידי הדרג המדיני היא להגיע להסדרה ולהבנות שיחסכו את הצורך בקורבנות".

ארדן במטה הארצי בירושלים, היום. "לחדש את הסיכולים"צילום: אוליבייה פיטוסי

הסלמה בדרום: עדכונים שוטפים // חמאס מנסה לחלץ ויתורים מישראל רגע לפני יום העצמאות והאירוויזיון // הירי מעזה הפך את אשקלון מעיר שמתכוננת לקיץ ליישוב שרחובותיו ריקים // צה"ל תקף מנהרה של הג'יהאד האיסלאמי שחצתה לשטח ישראל בדרום הרצועה // מערכת הביטחון הזהירה: אם לא יהיו צעדים לקראת הסדרה, חמאס יתקשה למנוע הסלמה // פיקוד העורף אסר על התכנסויות המוניות ביישובי הדרום ובאזור דרום השפלה

השר לביטחון הפנים וחבר הקבינט, גלעד ארדן, אמר בטקס יום העצמאות במטה הארצי של המשטרה בירושלים: "אירועים תרבותיים שונים לא צריכים להוות שיקול בעוצמת תגובתנו, יש להעצים את התגובה בעזה עד לחידוש השקט ולחדש את הסיכולים". בהתייחס ליום העצמאות, שחל ביום חמישי השבוע, אמר: "גם אם מטסי יום העצמאות ילוו בגיחות תקיפה ואש המנגלים תצטרף לאש שנמטיר על ארגוני הטרור, נממש את צוואת הנופלים לממש את עצמאותינו לישון בלילה ולשמור על שגרת החיים".

חמאס מנצל את עיתוי ההסלמה, השבוע בו מצוינים יום העצמאות ויום הזיכרון לחללי צה"ל, ושבוע לפני האירוויזיון, על מנת להפעיל לחץ על ישראל. באירוויזיון יצפו מאות מיליונים ברחבי העולם. אם תשובש התחרות או אפילו תתבטל בגלל איומי חמאס, תהיה זו מכה קשה ליוקרתה של ישראל. מקורות ביטחוניים בישראל אמנם טענו אתמול כי האירוויזיון לא יהיה שיקול מרסן בנוגע לעוצמת התגובה של צה"ל, אבל ספק אם בחמאס משתכנעים מטיעון זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ