ריבלין ביקר את קרובי ההרוגים מירי הרקטות: "באתי להזדהות עם כל שבטי ישראל"

נשיא המדינה ערך ביקורי תנחומים בבית משפחת אל-חמאמדה, פשווזמן ואגדי, שקרוביהן נהרגו בסבב הלחימה האחרון. בביקור בכפר הבדואי הלא מוכר סוואוין אמר: "אנחנו יחד, שבטי ישראל, בטוב וברע"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין בביקור התנחומים בבית משפחת אל-חמאמדה, היום
אלמוג בן זכרי

נשיא המדינה ראובן ריבלין ערך היום (שני) ביקורי תנחומים בבתי המשפחות של שלושה מההרוגים אתמול מירי הרקטות אל עבר ישראל. "אנחנו יחד שבטי ישראל בטוב וברע, בתקוות ובקושי, ולא משנה לאיזה שבט אנחנו שייכים", אמר בביקור בכפר הבדואי הלא מוכר סוואוין, כשניחם את בני משפחתו של זאיד אל-חמאמדה. 

"באתי להביע הזדהות עם כל השבטים בישראל", אמר ריבלין למשפחת אל-חמאמדה, "באתי אליכם, אחינו הבדואים, להביע את תנחומיי ואת תנחומי כל תושבי מדינת ישראל על כך שאבד לנו אזרח ותושב של המדינה. באנו הנה משום שכולנו שותפים, כולנו אזרחים של המדינה הזו, כולנו יחד ונתגבר גם על רגעים לא פשוטים".

ריבלין בבית משפחת פשווזמן, היוםצילום: מארק ניימן / לע"מ

בנוסף לביקורו בבית משפחת אל-חמאמדה, ריבלין ביקר היום גם בבית משפחת פשווזמן, ששכלה את בנה פנחס מנחם אמש באשדוד, ואת משפחת אגדי, ששכלה את משה אגדי בירי הרקטה לאשקלון. "אני עושה כל שניתן כדי להגיע אל כל אזרחי המדינה החווים שכול נורא שכזה בפעולות טרור", אמר ריבלין לבני משפחת אל-חמאמדה לאחר שהודו לו על ביקורו. הוא הוסיף כי "הטרור פוגע ללא אבחנה וללא רחם ולא נכנע לו לעולם. אנחנו יחד בשמחות ובכאב ואני כל כך מתפלל שלא תדעו עוד כאב".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום בבית החולים סורוקה בבאר שבע את הפצועים רס"ן סולטאן עיאדה ורב"ט עומר שלום שנפצעו מרסיסים, בטרם קיים הערכת מצב והתייעצות ביטחונית בפיקוד הדרום בעיר.

ארבעה ישראלים נהרגו ו-138 נפצעו בדרגות שונות בסבב הלחימה האחרון בין ישראל לחמאס. באשקלון נהרגו אתמול שני בני אדם: אגדי, בן 58, שנפגע מרקטה בחצר בית, ואל-חמאמדה, בן 49, שנפגע מרקטה במפעל באזור התעשייה בעיר. שני הרוגים נוספים הם פשווזמן, בן 21, שנהרג מפגיעת רסיסי רקטה בחצר בניין באשדוד, ומשה פדר, בן 68, שטיל נגד טנקים פגע במכוניתו כשנסע במועצה האזורית שער הנגב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ