אחרי חשיפת "הארץ" |

גיל מסינג הודיע כי הוא מוותר על מינויו לדובר צה"ל

מועמדו של הרמטכ"ל, ששימש סוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו, הודיע כי יוותר על התפקיד. במכתבו לרמטכ"ל כתב: "אף שהובהר שלא נפל פגם בהתנהלותי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל מסינג
יניב קובוביץ

דובר צה"ל המיועד גיל מסינג הודיע הבוקר (ראשון) כי הוא מוותר על התפקיד. בחודש שעבר בחר בו הרמטכ"ל אביב כוכבי למחליפו של תת-אלוף רונן מנליס, ולאחר מכן נחשף ב"הארץ" כי הוא שימש סוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו. כוכבי הגן על מינוי מסינג, הנחשב מקורב אליו, גם לאחר הפרסום, בעוד שראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הסתייג ממנו.

במכתב ששלח מסינג לכוכבי, הוא כתב: "סביב הודעת המינוי שלי החל מחול שדים פרוע, רווי בשקרים ובמניפולציות שניסו לפגוע בשמי הטוב ובמניעיי - רק בשל הסכמתי ליטול על עצמי תפקיד ממלכתי".

לדברי מסינג, "במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפני ומעולם לא דבק בו רבב, ואני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותו בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה"ל. אינני האדם הראשון שחווה זאת נוכח הצעה לתפקיד ציבורי, ואין לי כל כוונה להשלים עם זה. על אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל או כלפי צה"ל. על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי".

ביום שלאחר הודעת הרמטכ"ל על המינוי, חשף גידי וייץ כי מסינג הקליט ב-2015 את חברו דאז, יועץ התקשורת רונן משה, שנחשד במתן שוחד במסגרת פרשת ישראל ביתנו אך טרם זומן אז לחקירה. בשיחה ניסה מסינג לחלץ ממשה הודאה במתן שוחד לבכירים. פחות משבועיים אחריה נעצר משה, ובחקירתו הוצגו לו קטעים מהשיחה עם מסינג. בהמשך הוגש נגדו כתב אישום על מתן שוחד. 

לאחר הפרסום התייעץ כוכבי עם קצינים בכירים, ושוחח עם הפרקליט הצבאי הראשי שרון אפק באשר להשלכות המשפטיות של המינוי. מקורות בצבא העריכו אז כי הוא מאמין שהנושא יירד מסדר היום בתוך כמה ימים. לדברי המקורות, כוכבי דבק במינוי מחשש שתדמיתו תיפגע אם יסוכל. בסביבת נתניהו טענו כי הוא אמנם אישר את מינויו של מסינג, כדי לאפשר לכוכבי להשלים את המהלך במהירות ולמנוע ניסיונות לסכלו, אך חשיפת מעורבותו בפרשת ישראל ביתנו משנה את התמונה.

מסינג, בן 35, שירת כחייל בחטיבת דובר צה"ל והיה דוברו של כוכבי בעת שהיה מפקד אוגדת עזה. הוא משמש כיום מנהל התקשורת של חברת צ'ק פוינט, ובעבר היה יועץ התקשורת של ציפי לבני בהיותה שרה וחברת כנסת. המינוי עורר ביקורת בצבא עוד לפני הדיווח ב"הארץ", בגלל הבחירה באזרח צעיר המקורב לרמטכ"ל ומזוהה פוליטית, במקום באחד הקצינים הבכירים הממתינים לקידום.

מדובר צה"ל נמסר כי מסינג נבחר לתפקיד "לאור היותו אדם ערכי ביותר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון ואיש מקצוע מן המעלה הראשונה. הרמטכ"ל קיבל בצער את החלטתו של מר מסינג, ומבין את הנסיבות ברקע ההחלטה". עוד נמסר מדובר צה"ל ש"הרמטכ"ל הדגיש כי סיוע של אזרחי ישראל לגורמי אכיפת החוק ומוסדות המדינה הינו חלק מחובתנו האזרחית, ושניסיונו הרב ויכולותיו של מסינג יכלו לתרום רבות לצה"ל ולמערך הדוברות, וכי הוא מקווה שגם בעתיד הוא ימשיך ויתרום מניסיונו ומקצועיותו לצה"ל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ