הנשיא ריבלין נענה לבקשתו של נתניהו ואישר ארכה של שבועיים להרכבת הממשלה

שלשום הודיע הליכוד על בקשת הארכה עקב "לוח הזמנים הצפוף" שכלל את ימי הזיכרון והעצמאות ואת ההסלמה הביטחונית. היום אמר ליברמן כי הוסכם עם נתניהו שיקבל את תיקי הביטחון והקליטה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין ונתניהו, היום
יהונתן ליס

נשיא המדינה ראובן ריבלין נענה היום (שני) לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו - והאריך בשבועיים את המועד לסיום הרכבת הממשלה. לפי חוק יסוד הממשלה ניתן למועמד עליו הטיל הנשיא את המשימה פרק זמן של 28 יום להרכבת הממשלה - והנשיא רשאי להאריך את התקופה בפרק זמן שאינו עולה על שבועיים. 

המכתב שנתניהו שלח לריבלין

בשבת הודיע הליכוד כי נתניהו צפוי לבקש את הארכה, "כמקובל בפעמים הקודמות ובנוסף ללוח הזמנים הצפוף שכלל את חול המועד פסח, אירועי הזיכרון והעצמאות והאירועים הביטחוניים". עד כה התנהלו מגעים ראשוניים בלבד להרכבת הקואליציה הבאה, ולא הושגו סיכומים בין הליכוד לבין אף אחת מהשותפות הפוטנציאליות. אתמול כתב נתניהו לריבלין: "צוות המשא ומתן ואני קיימנו מגעים עם המפלגות שהמליצו עליי בפניך, והתקדמנו התקדמות ניכרת בדרך להקמת הממשלה". 

לעומתו אמר בצהריים יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כי טרם הגיע לעמק השווה עם נתניהו וכי לא ייפגש עוד עם צוות המשא ומתן מטעם הליכוד. בישיבת הסיעה של ישראל ביתנו הוסיף ליברמן כי בין דרישותיו - הכרעה בעזה במקום הסדרה, הותרת חוק הגיוס על כנו, ראשות ועדת הפנים, ביטול בדיקות דנ"א לעולים ופנסיות לכל הגמלאים. "אם חמשת הסעיפים האלה לא מקובלים, זו תהיה זכות גדולה לשרת את עם ישראל באופוזיציה", אמר ליברמן. "בנושא של התיקים אין לנו שום בעיה - מדובר בתיקי הביטחון והקליטה ובעוד דברים שהגענו לעמק השווה לגביהם".

אם בתום ההארכה לא יצליח נתניהו להקים ממשלה, הנשיא רשאי להטיל את המלאכה על חבר כנסת אחר. לרשותו עומדים 28 ימים לעשות זאת, ללא אפשרות לארכה. אם גם חבר הכנסת השני נכשל במשימה, מוכרזות בחירות חדשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ