הפרקליטות הגישה ערר על ההחלטה לשחרר את הנאשם בהריגת א-ראבי למעצר בית

אתמול החליט בית המשפט המחוזי בלוד לשחרר את הנאשם, בן 16, למעצר בית באיזוק אלקטרוני. לפי הפרקליטות, המחוזי "לא נתן משקל מספיק" למסוכנות הנאשם, בין היתר כי שתק בחקירתו

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הפגנה למען שחרורו של הנאשם מול בית המשפט המחוזי בלוד, בינוארצילום: תומר אפלבאום
יהושע (ג'וש) בריינר

פרקליטות המדינה הגישה היום (רביעי) לבית המשפט העליון ערר על ההחלטה לשחרר למעצר בית את הנער הנאשם בהריגת עאישה א-ראבי. לטענת הפרקליטות, בית משפט המחוזי בלוד "לא נתן משקל מספיק" למסוכנות הנאשם, בן 16, כשהורה אתמול לשחררו, בין היתר בשל האישום בטרור אידאולוגי וגזעני וכן שתיקתו בחקירה. המחוזי קבע כי הקטין ישהה בבית סבו וסבתו בפיקוח בני משפחתו ובאיזוק אלקטרוני.

א-ראבי

עוד כתבה הפרקליטות בערר לעליון כי בהחלטת המחוזי לשחרר את הקטין למעצר בית "לא ניתן משקל לאינטרס ההגנה על שלום הציבור וביטחונו". עוד כתבה הפרקליטות: "יודגש כי ההחלטה התקבלה על אף ראיות 'כבדות משקל' ובעלות 'עוצמה' להוכחת כתב האישום, כקביעת בית המשפט עצמו".

הפרקליטות התייחסה גם לחוות דעתו של ראש המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, שסבור כי אי אפשר לקבוע שהחבלות בראשה של א-ראבי נגרמו מפגיעת אבן, מאחר שנמצאו בראשה לפחות שני מוקדי פגיעה. לפי הפרקליטות, להחלטה לשחרר את הנאשם למעצר בית אין קשר לסברה של קוגל.

לפי כתב האישום, ב-12 באוקטובר עמדו הנאשם ותלמידים נוספים בישיבת "פרי הארץ" בהתנחלות רחלים ליד כביש 60, בין צומת רחלים לצומת תפוח. הנער נאשם כי "אחז בידו סלע אשר משקלו קרוב לשני קילוגרם, במטרה לפגוע באמצעותו בנוסעי רכב ממוצא ערבי, מתוך מניע אידיאולוגי של גזענות ועוינות כלפי ערבים באשר הם".

בכתב האישום מצוין כי הנאשם יידה את האבן כשהבחין ברכב עם לוחית זיהוי פלסטינית. במכונית נסעו א-ראבי, בעלה יעקוב ובתם בת התשע במהירות של כ-100 קמ"ש. "לקראת הגעת הרכב במהירות גבוהה יידה הנאשם את הסלע בעוצמה ובאופן חזיתי לעבר שמשת הרכב הקדמית, במטרה לפגוע ביושבי הרכב", נכתב. הסלע ניפץ את שמשת הרכב הקדמית ו"פגע בעוצמה אדירה ישירות בראשה של עאישה, לעיני בני משפחתה".

עוד נכתב בכתב האישום כי בעלה של א-ראבי "הצליח שלא לאבד שליטה ברכב ולהימנע בכך מסיכון בטיחותם שלו, של הילדה הקטנה ושל יתר משתמשי הכביש, המשיך בנסיעתו לכיוון צומת תפוח, תוך שהוא מפעיל אורות חירום מהבהבים, קורא לעבר בתו בצעקות ונוסע במהירות למרפאה הפלסטינית הקרובה ביותר למקום, שם נקבע מותה של א-ראבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ