המבקר מצא ב-2016 ליקויים בהתנהלות המועמד להחליפו מתניהו אנגלמן

דו"ח שעסק בהתנהלות הטכניון קבע כי אנגלמן, המנכ"ל דאז, אישר הצעת מחיר של יועץ חיצוני מבלי שנבדקה מבחינה מקצועית או כלכלית. אתמול אושרה מועמדותו לתפקיד המבקר מול מועמד האופוזיציה גיורא רום

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתניהו אנגלמן, בנובמבר. לפי הדו"ח, , נפלו פגמים באישור הצעת המחיר של המנהל החיצוני
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

מבקר המדינה יוסף שפירא מצא ב-2016 ליקויים בהתנהלות מתניהו אנגלמן, מנכ"ל הטכניון לשעבר, שהוצג אתמול כמועמד הקואליציה לתפקיד המבקר הבא. המבקר הצביע על ליקויים בהתנהלות הטכניון בפרויקט שיפוץ בניין הפקולטה לכימיה, הכוללים אישור הצעת מחיר של יועץ חיצוני בהליך בלתי תקין. אנגלמן משמש היום מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה.

פרויקט השיפוץ, שעלותו עמדה על 37 מיליון שקל, החל ב-2006, טרם כניסתו של אנגלמן לתפקיד, ונמשך אחרי מועד סיום הביקורת, בקיץ 2015. אנגלמן נכנס לתפקידו ב-2014, והליקויים שהמבקר מצביע עליהם החלו עוד בטרם מינויו. החלק הנוגע לאנגלמן עוסק במינוי יועץ חיצוני למנהל הפרויקט, ולפי הדו"ח, נפלו פגמים באישור הצעת המחיר של המנהל החיצוני.

הכניסה לטכניון, בפברוארצילום: רמי שלוש

המבקר קבע כי "הצעת המחיר של היועץ החיצוני אושרה עקרונית על ידי המשנה למנכ"ל (שמונה בינואר 2014 למנכ"ל הטכניון), בלי שנבדקה מבחינה מקצועית על ידי מנהל האגף לבינוי ותשתיות החדש או אגף הכספים, האחראי לבדיקת הצעות מחיר". בדו"ח נכתב כי "משרד מבקר המדינה מעיר לוועדת המכרזים, ובראשה המנכ"ל, כי אישרה את המינוי למראית עין בלבד, ללא הליך בחירה שוויוני ושקוף. היא פעלה בניגוד להוראות חוק חובת המכרזים ותקנותיו, בניגוד לנוהל רכש והתקשרויות, ובלי לבדוק הצעות מחיר נוספות. הדבר חמור במיוחד נוכח העובדה שהממצאים וההמלצות של הביקורת הפנימית בנוגע לפרויקט שיפוץ הפקולטה לכימיה, לרבות הממצאים וההמלצות בעניין דרכי ההתקשרות עם בעלי המקצוע, היו אמורים לעמוד כנר לרגליה".

מהמל"ג נמסר בתגובה: "דו"ח הביקורת בטכניון עסק ברובו בנושאים הנוגעים לתקופה שלפני כהונתו של אנגלמן כמנכ"ל. הדיון בוועדת המכרזים, נשוא הביקורת, התקיים בהשתתפות היועמ"ש וכלל את חברי הוועדה כדין. מכל מקום, כלל הליקויים תוקנו. הודעה מפורטת בנושא נמסרה למשרד מבקר המדינה". 

אנגלמן יעמוד ב-3 ביוני לבחירת הכנסת כמחליפו של שפירא מול מועמד האופוזיציה גיורא רום. תחילה הציגה הקואליציה את מועמדותו לצד זו של מיכל רוזנבוים, היועצת המשפטית של איגוד התאגידים העירוניים, אך בהמשך ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר בו מתמיכתו במועמדותה, ושמה הוסר לבסוף מרשימת המועמדים. בסביבת נתניהו טעני כי ההחלטה התקבלה מחשש שפיצול קולות הקואליציה בין שני המועמדים יאפשר לרום להיבחר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ