כוח משטרה הותקף בידי מתנחלים ליד יצהר ונזקק לחילוץ

לפי המשטרה, שוטרים שהוזעקו למאחז סמוך בעקבות עימות בין פלסטינים למתנחלים נתקלו בעשרות רעולי פנים, שיידו לעברם אבנים וניקבו צמיגים של שני כלי רכב. התוקפים נמלטו ואיש מהם לא נעצר

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרי מג"ב בכניסה למאחז מעוז אסתר
יותם ברגר

עשרות פעילי ימין קיצוני תקפו היום (שבת) בצהריים כוח משטרה סמוך להתנחלות יצהר. לפי המשטרה, עשרות רעולי פנים מההתנחלויות באזור יידו אבנים וחפצים לעבר שוטרים בניידת וניקבו צמיגים של שני כלי רכב משטרתיים מאוישים. הם נמלטו מהמקום מבלי שאיש נעצר עד כה.

לפי דוברות משטרת מחוז ש"י, שוטרים הוזעקו למאחז בשם "כיפה סרוגה", בעקבות עימות בין פלסטינים למתנחלים. המשטרה הפרידה בין הצדדים אך לא ביצעה מעצרים. לפי המשטרה, "בעת שהכוח עשה דרכו החוצה הגיעו עשרות רעולי פנים תושבי האזור והחלו מיידים אבנים וחפצים לעבר השוטרים ורכבי המשטרה, ובאמצעות סכינים ניקבו את צמיגיהם של שני כלי רכב משטרתיים, גרמו נזק רב ונמלטו מהמקום". עוד נמסר כי הצבא וכוחות משטרה נוספים נאלצו "לחלץ את השוטרים שהותקפו, ופועלים בכל המישורים במטרה לאתר את החשודים במעשה".

מדוברות יצהר נמסר: "במהלך השבת יצאו מתיישבים לטיול סמוך ליצהר. בתום הטיול שהסתיים ללא אירועים מיוחדים, ובניגוד להודעת המשטרה שטוענת כי התרחש עימות בין ערבים ליהודים, חזרו התושבים לעבר היישוב. במהלך עצירה למנוחה בסמוך ליישוב, הגיע למקום כוח מג"ב שדרש מהם להתפנות מהמקום וללא כל הצדקה הפעיל אלימות קשה כלפיהם. בעקבות התלהטות הרוחות, התפתח האירוע לצעקות ועימות מילולי. במקום להודות בטעותם, השוטרים הפעילו כח לא פרופורציונלי לעבר המתיישבים". ביצהר אמרו כי אחד מתושבי המקום נפצע ופונה לקבלת טיפול רפואי, והוסיפו: "מפאת השבת, אין בידינו תיעוד של התפתחות האירוע". 

בשבוע שעבר דיווחו ישראלים ופלסטינים על הצתות ועימותים בעיירות הפלסטיניות בורין, עוריף ועסירה א-קבליה. בסרטון שהפיצה מועצת עסירה א-קבליה נראו מתנחלים מיידים אבנים לעבר פלסטינים בעוד שחיילים אינם עושים דבר כדי לעצור אותם. בתגובה לסרטון נמסר אז מדובר צה"ל כי "הוצתה שריפה על ידי פלסטינים סמוך לכפר עסירה א-קבליה. כוחות צה"ל, מג"ב ומתנדבים-אזרחים פעלו כדי לכבות את השריפה שהתפשטה לכיוון מוצב צבאי ופאתי היישוב יצהר". לאחר שפורסם סרטון של "בצלם" שבו נראים מתנחלים מציתים שדות - בצבא עדכנו את התגובה ואישרו כי גם ישראלים לקחו חלק בהצתות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ