צה"ל ירה לעבר אנשי מנגנוני הביטחון של הרשות בשכם כי זיהה אותם בטעות כחשודים

במהלך מבצע מעצרים בעיר, ירה הכוח לעבר אנשי מנגנוני הביטחון בעקבות טעות בזיהוי ואלה השיבו לעברם באש. אחד מאנשי הביטחון הפלסטיניים נפצע באורח קל. מצה"ל נמסר כי התקרית תתוחקר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כוח צה"ל בשכם, הלילה

כוח צה"ל ירה הלילה (שלישי) לעבר אנשי מנגנוני הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית בשכם לאחר שזיהה אותם כחשודים. אנשי מנגנוני הביטחון השיבו באש. מצה"ל נמסר כי הירי בוצע בעקבות טעות בזיהוי וציין כי התקרית תתוחקר. 

התקרית התרחשה בזמן פעילות לתפיסת אמצעי לחימה באזור שביצע כוח של הנח"ל. במהלך הפעילות זיהו החיילים חמושים ופתחו לעברם באש. בזמן התקרית התקבל דיווח מפלסטינים, לפיו מדובר באנשי ביטחון - וכשהבינו בצה"ל שמדובר בטעות בזיהוי, עזבו את המקום מבלי להשלים את המשימה. מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן מתחקר את התקרית, שנחשבת חריגה משום שפעילויות דומות של צה"ל מתבצעות לרוב בתיאום עם מנגנוני הביטחון.

בעקבות הירי, אחד מאנשי הביטחון המסכל נפצע באורח קל, כך לפי דיווחים פלסטיניים. גורמי רפואה פלסטיניים דיווחו על נוכחות גדולה של כוחות צה"ל במקום. מושל שכם אבראהים רמדאן אמר: "מצבו של האיש קל, ואנחנו עוקבים ובודקים את פרטי התקרית". 

הביטחון המסכל הוא מנגנון ביטחוני של הרשות הפלסטינית שעובד בשיתוף פעולה עם צה"ל. במערכת הביטחון מייחסים חשיבות רבה לשיתוף הפעולה הזה, ורואים בו גורם מרכזי בהרגעת הרוחות בגדה המערבית.‎ במסגרת התיאום הביטחוני, כוחות הביטחון הפלסטינים - המשטרה או כוחות הביטחון המסכל, שהם בדרך כלל במדים אזרחיים - לא מתערבים בעת ביצוע מעצרים מצד כוחות צה"ל כדי למנוע חיכוך או להיראות כמי שמשתפים פעולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ