צמיגי מכוניות הושחתו בכפר ליד שכם ורוססו כתובות "פינוי יצהר - תג מחיר"

תושבי העיירה עינבוס דיווחו כי צמיגים נוקבו וכי על קירות סמוכים רוססו כתובות, בהן "ד"ש מהבאלד". נוסח הכתובות קשור כנראה למבנים שפונו ונהרסו בהתנחלויות ומאחזים בגדה. המשטרה פתחה בחקירה

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחת הכתובות שרוססו בעיירה עינבוס, הבוקר
יותם ברגר
יותם ברגר

צמיגים של חמש מכוניות נוקבו הלילה (חמישי) בעיירה הפלסטינית עינבוס שבאזור שכם ובקירות לצדן רוססו הכתובות בעברית "ד"ש מהבאלד" ו"פינוי יצהר - תג מחיר". מועצת הכפר דיווחה על ההשחתה לכוחות הביטחון. המשטרה פתחה בחקירה.

הכתובת "ד"ש מהבאלד" מתייחסת ככל הנראה למאחז הבאלדים שמוקם ומפורק לסירוגין באזור ההתנחלות כוכב השחר ושנערי גבעות נוהגים להתגורר בו מפעם לפעם. בעבר גירש הצבא נערים שהתגוררו שם ועברו לאחר מכן לאזור ההתנחלות יצהר. הכתובת "פינוי יצהר" ככל הנראה מתייחסת למבנה לא חוקי שהוקם על גבעה סמוכה להתנחלות ונהרס לפני תשעה ימים.

אחת המכוניות שהושחתו בעינבוס, הבוקרצילום: מועצת הכפר
אחת הכתובות שרוססו בעיירה עינבוס, הבוקרצילום: מועצת הכפר

לפני כשבועיים תועדו כעשרה רעולי פנים מיידים אבנים על בית ספר פלסטיני ביישוב ג'אלוד שבמרכז הגדה. בסרטון שתיעדה מצלמת האבטחה נראים רעולי הפנים מיידים אבנים, בורחים מהמקום ומיד לאחר מכן עולה עשן במטע פלסטיני סמוך ופורצת שריפה. 

המקרה אירע ביום שבו שירותי הכבאות וההצלה דיווחו כי פלסטינים הציתו שדות של מתנחלים באזור. צוותי הכבאות דיווחו כי הדליקה אירעה בין ג'אלוד, ההתנחלות שבות רחל והמאחז אחיה ולא דיווחו על השריפה שפרצה במטע הסמוך שבבעלות פלסטינית.

השריפות הרסו מאות עצי זית במטעים של משפחת פאוזי. "אלה היו עצים בני 65 שנה", אמר בעלי המטע מחמוד פאוזי, והוסיף כי בשטח היו כ-1,500 עצים, מהם שליש עלו באש. הוא סיפר שהגיש תלונה למנהל התיאום והקישור הפלסטיני, אך עד כה איש לא חזר אליו בנושא והמשטרה לא הגיעה למקום כדי לחקור. לדבריו, המקום כבר הוצת בעבר. עדי ראייה בכפר טוענים כי התוקפים בבית הספר היו ישראלים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ