פלסטיני מואשם כי אנס בת שבע בזמן שחבריו החזיקו בה; נתניהו פרסם גינוי חריג

לפי כתב האישום, הפלסטיני חטף את הילדה, שלמדה בבית הספר שבו עבד בהתנחלות, ואנס אותה בדירה לקול צחוקם של חבריו. ליברמן קרא להטיל עליו עונש מוות. לנאשם אין עבר פלילי או ביטחוני, ולעת עתה לא עלה חשד כי המניע לאומני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרטי כתב האישום המייחס לפלסטיני חטיפה ואונס של ילדה ישראלית בת שבע נחשפו היום (שני). הנאשם, מחמוד נזמי עבד אלחמיד קטוסה, תושב הכפר דיר קדיס בשנות ה-40 לחייו, היה עובד ניקיון ותחזוקה בבית ספר יסודי בהתנחלות, שבו למדה הילדה. הוא בעל היתר עבודה בישראל, ללא עבר פלילי או ביטחוני, ולעת עתה לא עלה חשד למניע לאומני. הנאשם מכחיש קשר למעשה, אך לדברי גורמים המעורים בחקירה נמצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף. ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעת גינוי חריגה למעשה, ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כינה את הנאשם מחבל וקרא לגזור עליו עונש מוות.

לפי כתב האישום, שהוגש אתמול לבית המשפט הצבאי ביהודה, הפלסטיני הכיר את הילדה, פיתח עמה קשר, נהג לדבר איתה מעת לעת ונתן לה ממתקים. במועד שאינו ידוע, בין החודשים פברואר ואפריל, הוא לקח אותה בכוח מבית הספר לבית בהתנחלות, שם המתינו אנשים נוספים שזהותם אינה ידועה. אז, נטען, הכה הנאשם את הילדה, הפשיט אותה לקול צחוקם של חבריו ואנס אותה בשעה שהם אחזו בה. לפי כתב האישום הוא המשיך במעשיו בעוד שהילדה בוכה ומבקשת שיפסיק.

האישום מבוסס על עדות הילדה, שזיהתה את הנאשם כמי שאנס אותה ומסרה תיאור של הבית שבו בוצע האונס, שבמשטרה הגדירו כמספק. היא סיפרה להוריה כי מישהו מבית הספר פגע בה. ההורים נמנעו תחילה מלדווח על כך, ומעדות הילדה עלה כי חלפו ימים או שבועות עד שפנו לבית הספר, לפני כחודש וחצי. בשל הזמן הרב שחלף מאז האונס ואי-הוודאות לגבי המועד שבו התרחש, לא נערכו בדיקות זיהוי פלילי או מעבדה, והחוקרים לא מצאו זכר לחטיפה בצילומי אבטחה. לא ברור אם הילדה נלקחה מבית הספר בעת שעות הלימודים או עם סיומם, אולם איש לא דיווח שנעדרה מהלימודים.

היום צייץ נתניהו בטוויטר: "האונס המזעזע של ילדה קטנה מטלטל את לב כולנו. אני מבקש לחזק את המשפחה. על בתי המשפט למצות את מלא חומרת הדין עם כל מי שאחראי למעשה הנורא הזה". ב-2016 תקף נתניהו את השמאל והתקשורת על כך שלא גינו אונס לכאורה של צעירה ישראלית בעלת מוגבלות בידי פלסטינים. הצעירה חזרה בה מההאשמה בהמשך, ונתניהו נאלץ לפרסם הודעה נוספת שבה נאמר: "לא היה נכון שאתייחס לנושא לפני מיצוי החקירה, ואני מצר על כך". הפוסט של נתניהו מ-2016:

לצד הגינויים היום שפרסמו פוליטיקאים ממפלגות שונות, בימין קראו להטיל על הנאשם עונש מוות. "מקרה האונס של הילדה בת השבע על ידי פלסטיני גרם לי לזעזוע עמוק", כתב ליברמן. "זו לא פדופיליה, אלא טרור נטו, פיגוע מתוכנן היטב בילדה קטנה, תמימה וחסרת ישע. זהו בדיוק אחד מהמקרים שבהם לא הייתי מהסס, ודורש מבית המשפט לגזור גזר דין מוות על המחבל הנתעב". יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' הוסיף: "לו רק היה אפשר להטיל עונש מוות על חלאת האדם הזה. למפלצת כזו לא מגיע לנשום אוויר בעולם שלנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ